Wizz Air София маратон се гордее с политиката си на нулева толерантност към допинга

Wizz Air София маратон се гордее с политиката си на нулева толерантност към допинга

Организаторите ще изчакат крайното решение на Международната атлетическа федерация

Във връзка с публикуваната от Athletics Integrity Unit (AIU) информация за временно спиране на състезателните права поради завишени стойности на еритропоетин в пробите на украинката Виктория Хапилина и мароканеца Юсеф Сбаи, организаторите на Wizz Air София маратон заявяват:

Wizz Air София маратон се гордее с политиката си на нулева толерантност към допинга. Като вече утвърдено състезание от световен ранг с „Бронзов етикет“ в леката атлетика, ние сме активни и безкомпромисни в стриктното спазване на антидопингови инициативи. Нашата подкрепа в „Програмата за феърплей в атлетиката“ е пример за ангажимента ни за чист спорт. Според изискванията на титлата „Бронзов етикет“ осигуряваме международен допингконтрол и вземането на поне 6 проби от призьорите във всяко издание на състезанието.

Новината за временно спиране правата на победителите в Wizz Air София маратон 2020 е ясно послание към тези, които възнамеряват да се състезават с измама и нечестни средства.

Заедно с нашите партньори, спонсори и градските власти, ние оставаме силно ангажирани за феърплей и чист от допинг спорт.

Организаторите на маратона ще изчакат крайното решение на Международната атлетическа федерация (World Athletics) преди да пренаредят класирането и наградите на призьорите.  

Диамантената лига с удвоен награден фонд през 2026 г.

Удвоени премии очакват атлетите в 17-ото издание на Диамантената лига.

Иво Балабанов и Девора Аврамова са шампионите на България по крос кънтри

Иво Балабанов и Девора Аврамова станаха шампиони на България по крос кънтри на първенството, което се проведе в Пирдоп.

Саръбоюков е подгласник на Изгряващата звезда на Европа

Полякът Хуберт Трошчанка беше избран за "Изгряваща звезда" на Европейската атлетика, а Божидар Саръбоюков и Матео Сиоли са подгласници.

Божидар Саръбоюков беше отличен с приза "Сребърен сокол"

Европейският шампион в скока на дължина в зала от Апелдоорн 2025 и пети от Световното първенство в Токио тази година Божидар Саръбоюков бе награден с приза "Сребърен сокол"

Европейски вицешампион по борба и атлет на Берое гръмнаха с допинг

Двама български спортисти получиха наказания от родната Анти-допингова централа.

Кенийци спечелиха Софийския маратон

И при мъжете, и при жените

Близо 1200 участници в масовия старт на 5 км подгряха Софийския маратон

Близо 1200 участници стартираха в 5 км FIB Mass Run и подгряха 42-рото издание на Wizz Air Sofia Marathon 2025 в неделя

Полицията предодврати опит за самоубийство на Софийския маратон

Мъж опита да отнеме живота си по време на Софийския маратон

Саръбоюков в Топ 3 в Европа

Европейският шампион в скока на дължина в зала Божидар Саръбоюков достигна до финала в класацията Изгряваща звезда на Европа за 2025 г. при мъжете.