Зайдъл: Сайнц показа защо от Ферари го искаха

Зайдъл: Сайнц показа защо от Ферари го искаха

Испанецът ще премине в Скудерия през следващата година

 Ръководителят на отбора на Макларън във Формула 1 Андреас Зайдъл заяви, че представянето на неговия пилот Карлос Сайнц-младши през тази година показва защо от Ферари са привлекли испанеца.

Още преди началото на забавения заради COVID-19 сезон 2020 бе обявено, че Сайнц ще замени Себастиан Фетел в Скудерия от 2021 година. Това го постави в странната ситуация да се състезава за един отбор, въпреки че неговото бъдеще е свързано с друг такъв. Зайдъл обаче похвали Сайнц за начин, по който той се е справил със ситуацията. Германецът също така бе и категоричен, че с представянето си през тази и миналата година, испанецът напълно е заслужил привличането си от Ферари.

„Състезание като това в Турция показват качествата на Карлос. Знаем от предишни стартове през годините, че той обича тези трудни условия. Той има таланта да преценява много добре риска, който поема. Той успява да задържи колата на пистата и да печели позиции в същото време, което е голяма предимство. В такива условия още помага и когато пилотът и инженерът работят заедно от много време, какъвто е случая с Карлос и Том Саларад. Когато пистата е мокра има много комуникация между отбор и пилот. Тук опитът на Карлос си каза думата, защото той се изказваше много кратко и ясно, което ни позволяваше да сравним неговите впечатления с данните от телеметрията и да вземем най-добрите стратегически решения.„Той е страхотен пилот и затова Ферари подписаха с него за следващата година. Все пак няма как да си затворя очите пред факта, че той е напълно отдаден и мотивиран да направи най-доброто за нашия отбор, въпреки че догодина ще кара за Ферари. Нямам търпение за последните три състезания с него в нашия тим и се надявам догодина да го победим,“ бе коментарът на Зайдъл.

Три кръга преди края на шампионата Сайнц заема седмо място в генералното класиране при пилотите с актив от 75 точки, като изостава с 21 от петия Даниел Рикардо и води с една пред своя съотборник Ландо Норис. Също така испанецът записа и своето най-добро в кариерата във Формула 1, благодарение на второто си място в Гран При на Италия.

Наказаха Льоклер и Верстапен след Гран При на Маями

Шарл Льоклер получи 20-секундно наказание и падна до осмото място в Гран При на Маями във Формула 1

Кими Антонели: Ще се насладя на този момент

Кими Антонели затвърди доминацията си във Формула 1 с трета поредна победа, като след финала в Маями сподели емоциите си пред Дженсън Бътън

Кими Антонели над всички и в Маями, Макларън с двоен подиум (ВИДЕО)

Пилотът на Мерцедес Кими Антонели записа втора поредна победа във Формула 1, след грабна успеха в Гран при на Маями

Никола Цолов отпадна след удар от съперник още в първия завой на Гран при на Маями (ВИДЕО)

Българинът обаче остана начело на класирането при пилотите във Формула 2

Никола Цолов: Състезанието беше изключително трудно, но аз бях добре подготвен"

Днес той удържа първото си място на решетката до карирания флаг

Двойна победа за Макларън в напрегнато състезание в Маями (ВИДЕО)

Норис и Пиастри не оставиха шансове на конкуренцията