Кой ще спечели Купата на България?

05 декември 2020 16:08 Пламен Димитров

В БИТКАТА ЗА ТОП 6: ЦСКА 1948 надлъга Берое (ВИДЕО+СНИМКИ)

ЦСКА 1948 спечели с 1:0 домакинството си на Берое от 15-ия кръг на fbet Лига. За гостите това беше първи мач след месец без футбол. Старозагарци не бяха играли през целия ноември заради многото заразени с коронавирус футболисти. Васил Шопов донесе успеха на домакините, които изпревариха Черно море и се настаниха на петото място в класирането с точка зад третия ЦСКА. Берое пък остана извън топ 6. Тимът на Димитър Димитров е седми с 18 т.

Първата сериозна опасност в мача беше пред вратата на гостите. В деветата минута удар на Ангел Бастунов се отклони в крака на Георги Ангелов и стана изключително труден за вратаря Ганев. Той обаче се справи и изби в корнер.

В 16-ата минута Мартин Камбуров избяга от защитата на гостите, но Генади Ганев предвидливо излезе напред и изпревари нападателя. Десет след това Александър Цветков получи топката с гръб към вратата на ЦСКА 1948, но успя да се обърне и да нанесе удар. Топката обаче мина встрани от вратата.

Домакините стигнаха до нова възможност в 28-ата минута, когато Серкан Юсеин а шутира от границата на наказателното поле. Ганев блокира удара, но не успя да улови  и се наложи да плонжира, за да изпревари съперников футболист.

В 38-ата Гаюс Макута се опита да си изпроси дузпа и получи жълт картон.

Второто полувреме започна отлично за ЦСКА 1948. Само четири минути след началото домакините стигнаха до попадение. Серкан Юсеин центрира в наказателното поле, Венцислав Василев не успя да играе с глава и топката се озова в Шопов, който вкара за 1:0.

Берое беше много близо да изравни само шест минути след това. Еривалдо получи отличен пас от Макута, излъга Наумов и шутира. Вратарят на на ЦСКА 1948 обаче все пак успя с върха на пръстите на избие в корнер. Минута по-късно Макута излезе в чиста позиция, но отново стражът на "червените" се намеси отлично.

В 58-ата минута Камбуров пропусна прекрасна възможност да се разпише. Серкан Юсеин проби по левия фланг и центрира. Таранът нанесе удар с глава, но топката обаче срещна страничната греда и излезе в аут.

Отлична атака на ЦСКА 1948 в 77-ата минута завърши с опит на Русев на намери Камбуров в наказателното поле Камбуров, но топката избяга на нападателя и атаката загуби остротата си.  Еривалдо стреля към вратата на Наумов в 86-ата минута, но стражът на домакините изби с крак. Минута по-късно отново той засече центриране от корнер, отново не намери целта.

ЦСКА 1948 - БЕРОЕ 1:0
1:0 Васил Шопов (49)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 3. Димитър Пиргов, 21. Венцислав Василев, 25. Александър Александров, 19. Михаел Орачев, 26. Серкан Юсеин, 10. Васил Шопов, 20. Ангел Бастунов, 33. Галин Иванов, 7. Марио Топузов

БEРОЕ: 33. Генадий Ганев, 5. Теди Мезаг, 6. Александър Цветков, 7. Димо Бакалов, 8.  Карлос Охене, 10. Гаюс Макоута, 11. Алиун Фал, 20. Стив Фуртадо, 25. Георги Ангелов, 27. Крум Стоянов, 73. Иван Минчев