ДРАМА НАД ОКОЛОВРЪСТНОТО: 3 червени картона, гол от засада и 2:2 между Царско село и Левски (ВИДЕО+СНИМКИ)

Двата отбора взеха само по точка в зрелищна битка

Царско село и Левски завършиха наравно 2:2 в мач от 16-и кръг на efbet Лига.

Срещата предостави куп емоции и интересни моменти, като освен четирите гола привържениците видяха и три червени картона и попадение от засада.

Гостите започнаха по много силен начин срещата и в първите 6 минути създадоха две сериозни положения. След хубав пробив на Матео Стаматов, Мартин Райнов изникна на стрелкова позиция, но ударът му с глава беше блокиран. Секунди по-късно Найджъл Робърта се освободи в наказателното поле, но от броени метри не успя да преодолее Джони Пласид.

Малко след това Найджъл Робърта получи възможност да стреля от пряк свободен удар, но шутът му не затрудни Пласид.

В 20-та минута обаче Царско село беше отборът, който поведе. След наглед не особено добро центриране от фаул, топката стигна до Иван Бандаловски, който стреля и уцели гредата на вратата на Левски, а Мартин Кавдански от броени метри не сбърка за 1:0.

Авансът на домакините издържа само 5 минути. След хубава атака по лявото крило Паулиньо намери пробива без топка на Матео Стаматов, който пък центрира остро, а на точното място беше Найджъл Робърта за 1:1.

В 37-та минута гостите останаха с 10 души.

Орлин Старокин показа много непрофесионално поведение, след като само в рамките на няколко секунди успя да си заслужи два жълти картона за реплики към съдията и Николай Йорданов му показа червен картон.

Гостите получиха шанс да изпълнят свободен удар, а след като топката беше отклонена от Тома Даске, Станислав Иванов се оказа най-съобразирелен и шокира момчетата на Любослав Пенев за 2:1. Повторенията обаче показаха, че Даске е бил в положение на засада при паса на Паулиньо.

В 59-та минута след бърза контраатака Станислав Иванов беше изведен по дясното крило, след което пласира перфектно центриране за нахлуващия на границата на наказателното поле Паулиньо, но бразилецът не уцели вратата от отлична позиция.

В 64-та минута, все пак, домакините намериха изравнителното попадение. След хубава постепенна комбинация Реян Даскалов беше изведен на чиста позиция зад защитата на Левски, а ударът му по земя се оказа неспасяем за Николай Кръстев.

Нещата за Левски станаха още по-тежки в 77-та минута. Поредната бърза контраатака на Царско село изхвана непоготвена защитата на Левски, а Илия Юруков извърши необмислен фаул, след като вече имаше жълт картон в мача. Николай Йорданов, логично, му показа и червения цвят на картона.

В самия край и Лъчезар Балтанов остави отбора си в непълен състав, след като влезе остро в краката на Мартин Райнов и беше изгонен.

Така точката изкачи Левски с едно място в класирането на деветата позиция с равни точки с Ботев (Враца), докато Царско село събра 17 точки на една позиция пред днешния си съперник.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЦАРСКО СЕЛО: 30. Джони Пласид, 3. Мартин Кавдански, 4. Ивайло Марков, 6. Антонио Георгиев, 11. Андерсон Коста, 17. Реян Даскалов (к), 20. Лъчезар Балтанов, 21. Емануил Манев, 25. Дилан Мартенс, 93. Иван Бандаловски, 98. Стефан Христов;

РЕЗЕРВИ: 1. Михаил Иванов, 7. Гианис Геролему, 8. Панайотис Лука, 9. Мирослав Будинов, 22. Луис Педро , 26. Християн Чипев, 44. Дилян Георгиев;

Треньор: Любослав Пенев;

ЛЕВСКИ: 12. Николай Кръстев, 2. Алекс Петков, 4. Мартин Райнов (к), 6. Ивайло Найденов, 7. Паулиньо, 14. Матео Стаматов, 17. Найджъл Робърта, 28. Тома Даске, 66. Орлин Старокин, 77. Илия Юруков, 99. Станислав Иванов;

РЕЗЕРВИ: 13. Николай Михайлов, 11. Здравко Димитров, 18. Насиру Мохамед, 22. Патрик-Габриел Галчев, 41. Георги Александров, 45. Илия Димитров, 86. Валери Божинов;

Треньор: Славиша Стоянович;

90+4 - Край на мача!

90 - Лъчезар Балтанов е изгонен с червен картон след втори жълт за остро влизане в краката на Мартин Райнов!

79 - Ивайло Найденов с ключова намеса в наказателното поле на Левски, като зад гърба му дебнеше футболист на Царско село да засече висока топка, пратена отдясно

77 - Нов червен картон за Левски! Илия Юруков извърши необмислен фаул, след като вече имаше жълт картон в мача. Николай Йорданов, логично, му показа и червения цвят

64 - ГОООЛ за Царско село! Домакините се връщат в мача, след като Реян Даскалов направи двойно със съотборник, влезе в наказателното поле и с изстрел по земя матира Кръстев!

59 - Oтличен шанс се откри пред Левски. Станислав Иванов получи отдясно, а той видя отлично влизащия от втора позиция Паулиньо, но техничният бразилец прати топката над вратата!

54 - Левски определено успява да контролира мача, макар и с човек по-малко, като Царско село не съумява да се възползва от предимството си

46 - Начало на втората част

45 - Край на първото полувреме!

43 - Даскалов проби отлично отдясно, като финтира двама в синьо, но ударът му беше блокиран!

39 - ГОООЛ за Левски! "Сините" правят пълен обрат, след като Паулиньо центрира от наказателния удар, намери Даске, който пък върна с глава на другата греда и там Станислав Иванов засече отблизо за 1:2! Повторенията на попадението обаче показаха, че Даске е в нередовна позиция преди паса към Станислав Иванов.

37 - Орлин Старокин си изпроси напълно заслужен червен картон! Той протестираше за това, че Кавдански не получи жълт картон за фал срещу Паулиньо и така два жълти картона в рамките на няколко секунди го пратиха под душовете!

30 - Пенев реши да се върне на позицията си извън терена, като главният съдия му направи забележка за тези му действия

26 - Изключително интересна ситуация - Любослав Пенев остана крайно недоволен от играта на своя тим и сам се отправи към съблекалнята, макар да остават около 20 минути футбол през първата част!

24 - ГОООЛ за Левски! Гостите отговориха бързо на гола на Царско село! Паулиньо изведе отляво Стаматов, който пусна остър пас към Робърта, а той нямаше как да сбърка от няколко метра!

20 - ГООЛ за Царско село! Мартин Кавдански се разписва за втори пореден мач на "царете". Центриране от наказателен удар прати топката на главата на Бандаловски, който стреля , кълбото се отби от гредата и Кавдански бе на правилното място да отбележи!

7 - Робърта се озовава на отлична позиция срещу Пласид, забави се нападателят на Левски, който пробва все пак изстрел, но нямаше как да прокара топката между куп футболисти

6 -  Отличен шанс за Левски, след като Мартин Райнов стреля с глава след центриране отляво, но ударът му бе блокиран пред гол линията от Лъчезар Балтанов!

1 - Начало на срещата!

НКП обяви, че ще има шествие преди дербито с ЦСКА

Двубоят на "Васил Левски" е от 16:15ч. в събота

БПФЛ благодари на депутатите за визите на чужденците

С промените се слага край на бавната процедура по издаване на работни визи на футболисти извън ЕС

Звездите на България и Етър сътвориха шоу с 8 гола на "Ивайло"

Сборният отбор на Краси Балъков отстъпи пред водените от Стоичков легенди

Димитър Шалъфов: Стадион "Георги Аспарухов" не може да бъде отдаден на концесия

Вижте какво разясни председателят на СОС

Гонзо против дерби без публика: Трябва да решим проблема с футболното хулиганство

Президенът на БФС предупреди, че ако казусът не бъде решен, полицията ще затвори секторите

Балъков: Етър е майката и бащата на моята кариера

Легендата на българския футбол се надява мача в чест на 100-годишнината на "болярите" да стане празник на града

Вальо Илиев: Целта пред ЦСКА 1948 е Европа

"Не искаме да се задоволяваме с малкото, а напротив - да бъдем гладни за повече"