НА ОСТРОВА: Манчестърското дерби завърши без победител (ВИДЕО+СНИМКИ)

Юнайтед и Сити играха предпазливо на „Олд Трафорд“ и поделиха точките

Дербито на Манчестър между Юнайтед и Сити приключи при равенство 0:0.

Двата отбора играха много предпазливо на „Олд Трафорд“ и не си вкараха гол в 183-ото издание на градското съперничество, в което „гражданите“ останаха без попадение в четвърти пореден сблъсък с „червените дяволи“.

Те от своя страна останаха с точка пред Сити във временното класиране и спряха серията си от 4 шампионатни победи, но пък показаха стабилност в защита за разлика от срещата през седмицата с РБ Лайпциг, загубена с 2:3 и коствала им участието в Шампионска лига.

Двубоят днес бе от 12-ия кръг на английската Висша лига, но не предложи очакваното от мнозина зрелище, въпреки динамичното начало.

Още в седмата минута Кевин де Бройне намери Рахим Стърлинг в наказателното поле, ала английският национал не си поведе добре топката и я загуби.

Отговорът на домакините не закъсня.

В 12-ата Линдельоф отклони с глава центриране от корнер, но Скот Мактоминей не съумя да засече на далечната греда.

Последва добра атака на гостите, при която Стърлинг направи двойно с Де Бройне и преодоля Уан-Бисака, но в последния момент Хари Магуайър блокира изстрела му.

В 35-ата минута гостите осъществиха една образцова контраатака, при която Рияд Марез бе изведен сам срещу вратаря на „червените дяволи“.

Давид де Хеа обаче запази самообладание и успя с крака да спаси удара на алжиреца, който пропусна най-чистата възможност преди почивката. След това Де Бройне опита добавка, но над вратата.

Така почивката дойде при нулево равенство, а веднага след нея „червените дяволи“ получиха дузпа, след като Кайл Уокър фаулира Маркъс Рашфорд в наказателното.

Съдията първоначално посочи бялата точка, но след разглеждане на ситуацията с ВАР наказателният удар бе отменен заради засада.

Впоследствие двата отбора заиграха много предпазливо и головите положения почти липсваха. Манчестър Сити имаше едно такова в 69-ата минута, когато Де Бройне стреля, ала Магуайър блокира удара му.

Малко преди края пък Бруно Фернандеш отправи два силни изстрела, но не успя да порази целта и така двата отбора поделиха точките.

Манчестър Юнайтед вече има 20 в своя актив, с една повече от „гражданите“, които изместиха Астън Вила от осмата позиция.

Манчестър Юнайтед – Манчестър Сити 0:0

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: Де Хеа, Уан-Бисака, Магуайър, Линдельоф, Шоу, Мактомини, Фред, Погба, Фернандеш, Грийнууд, Рашфорд;

МАНЧЕСТЪР СИТИ: Едерсон, Уолкър, Диас, Стоунс, Кансело, Родриго, Фернандиньо, Де Бройне, Марез, Стърлинг, Жезус;