Кристъл Палас отново спря Тотнъм в лондонското дерби (ВИДЕО)

Двата отбора с второ поред реми 1:1, шанс за Ливърпул да дръпне на върха

За втори пореден път лондонското дерби между Кристъл Палас и Тотнъм приключи с резултат 1:1.

Този път срещата на "Селхърст Парк" бе от 12-ия кръг на английската Висша лига и двата отбора си разделиха по едно полувреме, а вратарят на домакините Висенте Гуаита се реабилитира с отлични спасявания за грешката, която направи при гола на Хари Кейн в 23-ата минута.

Малко преди края Джефри Шлуп изравни и двата тима поделиха точките. Така възпитаниците на Жозе Моуриньо заеха първата позиция, но само с точка пред Ливърпул, който след малко гостува на новака Фулъм и при успех ще дръпне с 2 точки на върха.

Днес домакините от Кристъл Палас започнаха по-добре и в 15-ата минута Уилфред Заха стреля, но Уго Лорис се намеси решително.

„Шпорите“ отговориха с удар на Танги Ндомбеле, след което последва намеса на Гуита. Постепенно гостите увеличиха натиска си и в 18-ата минута Хари Кейн отправи изстрел с глава, но отново стражът на Кристъл Палас не допусна топката да влезе в мрежата му.

Тотнъм откри резултата в 23-ата минута, когато Хари Кейн се освободи от съперник и с плътен изстрел от дистанция реализира в мрежата на Гуита.

В 34-ата минута Танги Ндомбеле отново имаше добра възможност, но стражът на домакините се намеси за пореден път.

В заключителните минути на двубоя Еберичи Езе овладя топката, след което отправи страхотен удар, но топката срещна десния страничен стълб.

Кристъл Палас упражни натиск през втората част и в 69-ата минута Джефри Шлуп можеше да възстанови равенството, но изстрелът му премина над напречната греда.

Активните действия на домакините дадоха резултат в 81-ата минута, когато Джефри Шлуп успя да преодолее Уго Лорис с изстрел в долния ляв ъгъл.

„Шпорите“ се активизираха и в 87-ата минута напречната греда бе последната преграда след изстрел на Бен Дейвис. Веднага след това Винченцо Гуита отново запази вратата си след изстрел на Хари Кейн.

Тотнъм опита до края на двубоя да стигне до победата, но вратарят на домакините още веднъж се намеси решително след удар на Ерик Дайър и двата тима разделиха точките.

Гуардиола: Не отписвайте Ливърпул за титлата