Хамилтън назова с кой ще се бори за титлата през 2021г.

Хамилтън назова с кой ще се бори за титлата през 2021г.

Британецът се цели в историческа осма световна титла догодина

 Люис Хамилтън заяви, че не е необходимо Валтери Ботас да защитава представянето си през този сезон. Седемкратният световен шампион вярва, че Валтери е доказал своите качества и смята, че ще бъде негов основен съперник за титлата през 2021 година.

„Не мисля, че Валтери трябва да защитава представянето си през този сезон. Той продължава да работи усилено и определено бе много бърз в квалификациите. Както съм казвал преди, никога не е лесно да имаш силен съотборник. Това е постоянна емоционална и психическа битка през цялата година“, заяви Хамилтън.

„Страхотното в нашата работа е, че се борим много здраво на пистата, но извън нея сме в прекрасни отношения. Знам, че Валтери е съперник за титлата и затова догодина трябва да съм още по-бърз“, добави още той.

Верстапен: Намаляваме разликата със съперниците си

Четирикратният световен шампион Макс Верстапен заяви, че Ред Бул е намалил разликата със съперниците си от Формула 1 на Гран При на Маями и че може да се довери повече на болида си.

Бури бъркат състезанието на Никола Цолов в Маями

Прогнозите за силни гръмотевични бури в неделя създадоха сериозно напрежение сред организаторите на Гран При на Маями, като неблагоприятните условия могат да повлияят и на участието на Никола Цолов във Формула 2.

Почина бивш пилот от Формула 1 и паралимпийски шампион

Бившият пилот от Формула 1 и паралимпиец Алесандро „Алекс“ Дзанарди почина на 59-годишна възраст, съобщи семейството му в изявление.

Ландо Норис стартира от първа позиция на спринта в Маями

Той изпревари Кими Антонели

Никола Цолов с полпозишън за спринта в ГП на Маями (ВИДЕО)

Отлично представяне на българина в квалификацията

Льоклер беше най-бърз в свободната тренировка,а Норис квалификацията преди Гран при на САЩ във Формула 1 (ВИДЕО)

Пилотът на Ферари изпревари Макс Ферстапен