РАДОСТ НА "ОЛД ТРАФОРД": Рашфорд наказа храбри "вълци" в 93-та минута (ВИДЕО+СНИМКИ)

Манчестър Юнайтед ще посрещне Новата година на второ място във Висшата лига

Манчестър Юнайтед изпрати по възможно най-добрия и драматичен начин календарната 2020-а година.

„Червените дяволи“ спечелиха домакинството си на Уулвърхемптън от междинния 16-и кръг на английската Висша лига с минималното 1:0 след гол в добавеното време на Маркъс Рашфорд и заеха второто място в класирането.

Единственото попадение в двубоя, игран на „Олд Трафорд“, падна в 93-ата минута, като при него домакините имаха и късмет, тъй като топката рикошира в защитник на гостите преди да спре в мрежата им.

Срещата започна равностойно, но след средата на първата част домакините повишиха оборотите и в 33-ата минута Маркъс Рашфорд поиска дузпа, след като бе изведен отлично от Пол Погба и задържан в пеналта. Претенциите на английския национал не бяха уважени, тъй като бе отсъдена засада, каквато повторенията показаха, че няма.

Така или иначе играта продължи и секунди след това Мейсън Грийнууд центрира опасно към наказателното поле, където Бруно Фернандеш засече с атрактивно воле отблизо, но право във вратаря на гостите и Руи Патрисио спаси, а после Единсон Кавани не сполучи с добавката.

Отговорът на „вълците“ не закъсня и дойде в 39-ата минута, когато вратарят на домакините Давид де Хеа също трябваше да се намесва решително след статично положение и удар с глава от непосредствена близост на Ромен Саис.

Испанският страж не позволи да бъде преодолян до почивката, нито португалският му колега, така че паузата дойде при нулево реми.

Оле Гунар Солскяер опита да освежи играта на своите, заменяйки Алекс Телес с Люк Шоу за началото на втората част, след което и Грийнууд с Антони Марсиал.

В 69-ата минута Кавани вкара гол, който бе отменен заради засада, макар че преди да стигне до уругваеца топката се удари в ръката на Конър Коуди.

Последваха опасни изстрели от дистанция на Пол Погба и резервата Марсиал, спасени от Руи Патрисио, а в 81-ата минута и Де Хеа показа класа, парирайки опасно прострелно центриране.

Почти веднага след това вратарят на Юнайтед падна на тревата след сблъсък с Адама Траоре, ала опасенията му за травма в рамото се оказаха безпочвени и той продължи срещата.

Тя завърши много драматично, защото в даденото от арбитъра продължение „червените дяволи“ стигнаха до успеха.

Това се случи в 93-ата минута, когато Маркъс Рашфорд бе изведен от Фернандеш, напредна в пеналта и отправи удар, който рикошира в тялото на бранител, за да спре в мрежата на Патрисио и така да донесе успеха на Юнайтед.

След него тимът събра 30 точки, с 9 повече от Уулвс и със само 2 по-малко от лидера Ливърпул, заемайки втората позиция във временното класиране.

В следващия кръг „червените дяволи“ са домакини на Астън Вила на първи януари, докато ден по-късно „вълци“ гостуват на Брайтън.

Манчестър Юнайтед – Уулвърхемптън 1:0
1:0 Маркъс Рашфорд (90+3)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: Де Хеа, Уан-Бисака, Баи, Магуайър, Телес, Погба, Матич, Фернандеш, Грийнууд, Рашфорд, Кавани;

УУЛВЪРХЕМПТЪН: Патрисио, Килман, Коуди, Саис, Невеш, Витиня, Моутиньо, Хувър, Аит-Нури, Траоре, Нето;

Фернандеш: ФА Къп и Висшата лига са различни неща

Капитанът на Манчестър Юнайтед коментира успеха с 4:3 над Ливърпул за Купата

Треньор във Франция: Не ми пука за Мбапе