ОБЗОР: Интер се провали в Генуа след осем поредни победи (РЕПОРТАЖИ)

Рома не се затрудни с последния в Серия "А", вижте всички резултати от изиграните до момента мачове

Интер загуби с 1:2 гостуването си на Сампдория в Генуа от 16-ия кръг на Серия "А". По този начин тимът на Антонио Конте пропиля шанса да изпревари градския съперник Милан и да поведе в класирането. По-късно тази вечер "росонерите", които имат точка аванс, посрещат Ювентус в дербито на кръга. Освен това поражението сложи край на серията от осем поредни победи на Интер в първенството. Сампдория е на 11-а позиция.

Антонио Кандрева, който е преотстъпен именно от Интер, даде аванс на домакините в 23-ата минута. Той вкара от дузпа. Балде Кейта удвои преди почивката. Стефан Де Фрай върна едно попадение през втората част, но Самп удържа гостите и не допусна ново попадение.

Ромелу Лукаку бе оставен на резервната скамейка, след като получи лека контузия в мача с Кротоне, и влезе в игра чак в 63-ата минута. Неговият заместник Алексис Санчес пропусна дузпа в началото на двубоя в Генуа.

Рома записа трета поредна победа, след като надигра с 3:1 като гост на последния Кротоне. “Вълците” решиха мача още преди почивката, отбелязвайки три безответни гола. Много силен мач за Рома направи Борха Майорал. 23-годишният испански нападател отбеляза първите две попадения в двубоя и спечели дузпа за столичани, а тя бе превърната в гол от Хенрих Мхитарян. В 71-ата минута Владимир Големич бе точен за Кротоне.

Лацио победи Фиорентина с 2:1. Домакините поведоха в още в шестата минута, когато Фелипе Кайседо вкара хубав гол от воле. В 26-ата Луис Алберто изведе Чиро Имобиле, който с удар по земя прати топката зад гърба на Драговски, но попадението му не бе зачетено заради засада, видяна с помощта на ВАР. В 75-ата минута „орлите“ удвоиха преднината си. Този път Чиро Имобиле успя да запише името си сред голмайсторите. В 87-ата минута срещу Душан Влахович бе извършено нарушение, което доведе до дузпа. Влахович застана зад топката и успя да върне едно попадение за „виолетовите“.