Волейболистите с четвърта победа срещу Северна Македония

Най-резултатен бе Аспарух Аспарухов с 19 точки

Волейболистите от националния отбор на България записаха четвърта победа срещу Северна Македония. "Лъвовете", водени от Силвано Пранди, се наложиха над съседите с 3:1 (25:23, 25:17, 22:25, 25:20) в последната от серията контроли, част от подготовката за предстоящата европейска квалификация в Израел (12-17 януари).

"Лъвовете" играха много добре до средата на първата част, след което настъпи отпускане. Срещата продължи точка за точка, но при 18:18 Тодор Скримов успя да засили сервиса и българите направиха три поредни точки. Македонците пък започнаха да грешат на сервис и ни улесниха по пътя към спечелването на гейма.

Във втората част и двата тима направиха много грешки. Битката продължи до средата на частта, като при 14:14 българският тим реализира серия от седем точки (21:14). Силвано Пранди пусна на терена Александър Николов, съставът ни довърши започнатото и се поздрави с успех и в тази част.

В третия гейм Александър Николов остана на игралното поле. Селекционерът направи още промени в шестицата, вкарвайки в игра Димитър Димитров и Стефан Чавдаров. Родните състезатели показаха възможности и с новия състав, като бе равностоен на съперника. Въпреки това, "лъвовете" не успяха да наложат волята си и позволиха на мкедонците да намалят пасива си.

Четвъртата част тръгна с равностойна игра и за двата тима, след което нашите се отприщиха и до края демонстрираха превъзходство в елементите. "Лъвовете" сложиха край на мача след 25:20 и крайното 3:1 гейма.

Най-резултатен бе Аспарух Аспарухов с 19 точки (2 аса, 2 блокади), 10 точки добави Александър Николов (2 блокади).

За Северна Македония Никола Гьоргиев завърши със 17 точки (3 аса), с 10 се отчете Александар Ляфтов (1 ас).