ИЗДЪНКА! Реал се провали в Памплона и сдаде върха в Ла Лига (ВИДЕО)

"Кралете" не успяха да победят Осасуна като гости

Отборите на Осасуна и Реал Мадрид не излъчиха победител в сблъсъка помежду си от 18-ия кръг на Ла Лига.

Двубоят на стадион "Ел Садар" завърши при резултат 0:0. Той се игра при доста тежки атмосферни условия и почти замръзнал терен, който попречи на двата тима да покажат най-доброто, на което са способни.

Гостите повече могат да съжаляват, че не взеха трите точки, тъй като бяха по-активният от двата тима, а голове на Карим Бензема и Тони Кроос не бяха зачетени заради засади.

Това реми попречи на "Белия балет" да оглави временното класиране в първенството, като остава на точка зад лидера Атлетико Мадрид, който е и с 3 мача по-малко.
В началните минути и двата тима имаха сериозни проблеми с организиране на атаките си на тежкия терен. Положенията пред двете врати липсваха.

Домакините създадоха първата по-интересна ситуация в мача. В 29-ата минута Ойер стреля опасно и Куртоа спаси.

Реал отговори с опасно центриране на Модрич, което наложи решителна намеса на вратаря Серхио Ерера.

Ферлан Менди направи самостоятелен пробив по лявото крило в 44-ата минута и реши да опита късмета си с удар по земя, но той не намери очертанията на вратата.

Осасуна имаше първата възможност за второто полувреме. В 48-ата минута Кайери стреля от дистанция и Куртоа спаси.

В ответната атака Маркос Асенсио отправи много коварен шут по посока вратата на Ерера, който обаче бе внимателен и успя да се намеси решително.Най-интересното положение в мача дойде в 61-ата минута. Тогава Бензема успя да добута топката зад голлинията, но се оказа, че е бил в засада и попадението му не бе зачетено.

В 70-ата минута Роберто Торес пропусна отличен шанс за домакините. Той получи пас около точката на дузпата и стреля от движение, но доста лошо и неточно.

В 77-ата минута Бензема опита диагонален изстрел, който обаче не намери очертанията на противниковата врата.

Реал се хвърли в отчаян щурм в края, но домакините дебнеха за възможности на конртаатака и при една такава в 86-ата минута Джони стреля, но над вратата.

В 89-ата минута Реал за втори път успя да отбележи гол чрез Тони Кроос, но и този път попадението не бе зачетено абсолютно правилно, тъй като асистентът Бензема бе в засада.

В крайна сметка мачът завърши без победител. Това бе четвърто поредно равенство за Осасуна, който остава на 19-ата позиция с 15 точки. Реал пък запазва 2-ото си място в таблицата с 37 точки в актива си.

Oсасуна - Реал (Мадрид) 0:0

Осасуна: Ерера, Аридане, Олер, Крус, Гарсия, Видал, Перес, Торес, Рубен, Монкайола и Калери

Реал (Мадрид): Куртоа, Рамос, Варан, Менди, Модрич, Крос, Каземиро, Васкес, Бензема, Азар и Асенсио

Търсенето на треньор не може да разсея Байерн преди мачовете с Реал М, смята Тухел