Ивелина Илиева загуби на старта на Мастърс турнира в Доха

Ивелина Илиева загуби на старта на Мастърс турнира в Доха

Българката има осигурена квота за участие на Олимпийските игри в Токио през лятото

Най-добрата българска джудистка Ивелина Илиева допусна поражение на старта на Мастърс турнира в Доха (Катар) в категория до 57 килограма при жените. В надпреварата, за която покани получават само най-добрите в света, тя беше победена от нидерландката Сане Верхаген с ипон.

 
Илиева е пета от Световното първенство в Токио през 2019 г. и от Европейското първенство в Прага в края на миналата година, както и носителка на европейски медали в кат. до 57 кг. Тя има осигурена квота за участие на Олимпийските игри в Токио през лятото.
 
Другите двама български участници на Мастърс турнира в Доха са Янислав Герчев в категория до 60 кг и Ивайло Иванов в категория до 81 кг.
В Нигерия: Шофьорът, който причина катастрофата с Джошуа, бе изправен пред съда

При инцидента загинаха двама от треньорите на боксьора

Тайсър Фюри обратно на ринга през април

Три варианта за съперник на британеца

Антъни Джошуа се завърна в залата след катастрофата

Бившият световен шампион по бокс в тежка категория Антъни Джошуа се завърна в залата за тренировки за пръв път след тежката катастрофа в края на миналия месец, в която загинаха двама от неговите треньори, съобщава ДПА.

Националите по бокс започнаха подготовка

Старши треньорът Жоел Арате и неговият екип ще водят занимания на базата в "Дианабад"

Антъни Джошуа спира с бокса

Оживелият в катастрофа британецът вече е уведомил близките си за своето решение

Усик не планира да се отказва скоро от бокса

Александър Усик желае следващият му двубой да бъде срещу Дионтей Уайлдър