Евертън излезе четвърти след успех над "вълците"

"Карамелите" стигнаха до победа с 2:1 като гости

Евертън излезе на четвърто място във временното класиране на Премиър лийг, след като измъкна трудна победа с 2:1 като гост на Уулвърхамптън в двубой от 18-ия кръг.

С този успех "карамелите" се изравниха по точки с Лестър и са само на една такава зад шампиона Ливърпул. Алекс Иуоби даде летящ старт на гостите в шестата минута, но Рубен Невеш изравни в 14-ата. Майкъл Кийн донесе победата на Евертън 13 минути преди края.

Двубоят започна ударно и двата отбора си размениха по един гол в първия 1/4 час. В шестата минута Джеймс разтегли много добре с пас към далечната греда, където Люка Дин с едно докосване върна към Иуоби, който стреля от 15-ина метра, пращайки топката в ъгъла за 1:0. В 14-ата минута отбраната на "карамелите" не се справи с един корнер пред вратата на Джордан Пикфорд. Топката стигна до Аит Нури, който премина покрай Дукуре и центрира перфектно почти от аутлинията. Рубен Невеш засече технично от въздуха за 1:0.

Няколко минути след това "вълците" можеха да стигнат до пълен обрат, но Пикфорд спаси опасен удар на Силва.

До почивката сблъсъкът стана в много по-голяма степен тактически и повече интересни ситуации нямаше.

В 77-ата минута Евертън стигна до победата. Уулвс като че ли се справи с един корнер, но Андре Гомеш задържа напрежението в половината на домакините и центрира по перфектен начин отляво. Майкъл Кийн засече на далечната греда за 1:2.

Пет минути преди края "вълците" нямаха късмет, след като удар на Невеш срещна гредата.