Силвано Пранди: Изиграхме мач на средно ниво

Силвано Пранди: Изиграхме мач на средно ниво

"3:0 гейма е добър резултат и постигнахме крайната си цел"

Селекционерът на мъжкия национален отбор по волейбол на България Силвано Пранди коментира втория пореден успех на тима в европейските квалификации. Националите победиха Израел с 3:0 гейма. 

 
"Изиграхме мач на средно ниво. 3:0 гейма е добър резултат и постигнахме крайната си цел. Имахме добри и лоши моменти. Показахме отлични реакции. Доволен съм, защото имаме състезатели, които показват, че са на високо ниво и в трудни моменти могат да реагират. Може би ни липсваше концентрацията. Важното е, че във важните моменти затворихме геймовете. Изправихме се от негативни ситуации и спечелихме с 3:0", коментира италианецът. 
 
"Сега ни предстои почивен ден. Ще се подготвим за мача с Австрия и се надявам да се представим по-добре", добави италианския специалист.
Алекс Грозданов и Богданка с полуфинал за Купата

Българинът с цял мач за шампионите на Полша

Страхотно: Алекс Николов е №2 в света на волейбола!

Доминацията на родната школа се допълва от присъствието на още двама национали в топ 10

Тренто отстрани Монца с двама национали

Актуалният италиански шампион Тренто се наложи над Монца с 3:0 (25:13, 25:19, 25:19) в турнира за Купата на Италия по волейбол и намери място във финалната четворка.

Разпродадоха мача България - Полша от Евроволей 2026

Интересът на българските фенове към Европейското първенство по волейбол за мъже, на което домакин ще бъде и София, расте, съобщиха от Българската федерация. 

Феноменално! Алекс Николов е №1 или №2 в световния волейбол

Обявиха кой е №3

Наредиха Алекс Николов в топ 3 на световния волейбол

Звездата на България Александър Николов е сред тримата най-добри волейболисти в света за 2025 година в класацията на Международната федерация по волейбол (FIVB)