Васил Евтимов: Това е най-сладката ми победа

Васил Евтимов: Това е най-сладката ми победа

"Вчера сме работили един час само защита, защото лицето, което показахме срещу Рилски, беше срамно"

Треньорът на Черноморец (Бургас) Васил Евтимов определи победана над Левски Лукойл като най-сладката в кариерата му на наставник. Тимът му разби столичани с 93:75 в среща от 14-ия кръг на НБЛ.

 
"Със сигурност няма да забравя моят първи успех на 11 ноември срещу Балкан, но този го задмина. Доволен съм най-вече заради играчите, защото днес показаха уникален характер и мъжка игра от началото до края. Преди мача казах, че по-агресивният отбор ще победи. Ние спечелихме борбата и бяхме по-агресивни. Вчера сме работили един час само защита, защото лицето, което показахме срещу Рилски, беше срамно. Аз не искам моят отбор да изглежда по този начин и да си мислят, че ще ни вкарват по 108 точки. На играчите ми не им стана приятно, но им казах, че това не искам да го виждам до края на сезона. Имаше един период, в който Левски вкара много малко точки и смятам, че сме първият отбор, който успява да ги опази до такава степен", коментира бившият национал.
 
"Трудно е да се задържим здрави. Когато се натрупат по три мача на седмица, играчите ми няма как да издържат, те не са роботи. С ръководството работим да привлечем друг играч или може би играчи, които да се включват от пейката. На този етап имаме много млади момчета, днес играхме със седем човека, защото в момента само с това разполагаме. Страшно доволен съм от тях, от начина, по който тренират и по начина, по който искат да успеят вбъдеще. Аз съм им казал, че трябва да бъдат търпеливи, защото трябва да работиш, да се стараеш и да показваш уважение спрямо съотборници и треньори. След това нещата се случват от само себе си", продължи треньорът на Черноморец.
 
"Когато подписах като старши треньор през лятото, с една идея искахме да сме по-добри от миналата година. Впоследствие се видя, че ние можем да играем наравно с останалите отбори. Затова може би ще привлечем други играчи, за да можем да използваме и пейката. Така ще станем по-силни и играчите няма да играят толкова много време. Когато вземем тези баскетболисти с малко повече опит, мисля, че Топ 4 ще бъде много успешен сезон за нас", каза Евтимов в ефира на Max Sport 2 след мача.
Миньор 2015 би Шумен с 3 т. разлика в НБЛ (ВИДЕО)

Перничани удържаха финалния щурм на съперника си

Везенков и Олимпиакос с девета поредна победа (ВИДЕО)

Саша с 13 точки за успеха над АЕК Атина

Лука Дончич се завръща за ЛА Лейкърс тази вечер

Словенецът пропусна два мача заради раждането на дъщеря си

Джеймс Хардън нахлу в историята на НБА

Вече е в топ 10 на реализаторите за всички времена

Рилски спортист би Академик Бултекс 99 и се изкачи на върха в НБЛ

Рилски спортист победи с 86:72 (21:18, 24:19, 18:20, 23:15) Академик Бултекс 99 като гост в среща от десетия кръг на Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ).

Ботев Враца 2012 подчини Левски

Националът Георги Герганов бе най-резултатен, а Павле Джуришич записа дабъл-дабъл при победа на Ботев 2012 (Враца) с 84:67 (23:14, 27:20, 17:19, 17:14) срещу Левски в мач от десетия кръг на Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ).

Монтана надигра Рилски спортист в женската НБЛ

Капитанът Радостина Христова и Даниела Уолън записаха дабъл-дабъл и изведоха Монтана до победа с 85:78 (22:5, 19:24, 15:24, 18:21, 11:4) след продължение срещу Рилски спортист в гостуване от четвъртия кръг на баскетболното първенство за жени.

Звезда и Милър-Макинтайър отстъпиха на Барселона

В Белград

Шумен се подсили с гард

Уилям Елис ще може да играе още срещу Миньор