Още трима души са дали положителни проби за COVID-19 в Мелбърн

Още трима души са дали положителни проби за COVID-19 в Мелбърн

Имената на заразените преди Australian Open не се опоменават

Още трима души са дали положителни резултати на тестовете за COVID-19 при пристигането си в Мелбърн преди Откритото първенство на Австралия, съобщи "Франс Прес".

Имената на заразените не се съобщават, но се вметва, че двама от тях са играчи. Жена в 20-те си години и двама мъже в 30-те. Така общият брой активни случаи на коронавирус на свързани с турнира лица става девет.

Първият за годината турнир от Големия шлем започва на 8 февруари и ще продължи до 21.

72 от играчите са в карантина и нямат възможност да тренират заради контакт с положителни случаи.

Повече от 1200 състезатели, треньори, персонал, официални лица и журналисти пристигнаха със 17 чартърни полета в Мелбърн в последните дни за турнира. 

Кузманов отпадна на старта в Египет

Димитър Кузманов допусна поражение в първия кръг на сингъл на турнир по тенис на твърди кортове от сериите „Чалънджър 75“ в Сома Бей (Египет) с награден фонд 107 хиляди долара.

ЖАЛКО: Григор Димитров отпадна в първия кръг на Australian Open (ВИДЕО)

Българинът отстъпи на световния номер 24 Томаш Махач

НА ЖИВО: Григор Димитров - Томаш Махач 4:6 4:6 3:6

Следете на живо с нас мача на българина на Australian Open

Бен Шелтън стартира с чиста победа в Мелбърн

Карен Хачанов оцеля в 5-сетова битка на сервисите

Гришо започва на Australian Open тази сутрин

Българинът на корта в Мелбърн около 10:00 часа

Шиникова е четвъртфиналистка на двойки в Манама

Националката на България за „Били Джийн Кинг Къп" Изабела Шиникова се класира за четвъртфиналите на двойки на турнира на твърди кортове в Манама (Бахрейн) с награден фонд 60 000 долара