Куман: Изобщо не съм доволен от играта, но бе важно да продължим напред

Куман: Изобщо не съм доволен от играта, но бе важно да продължим напред

Треньорът на Барса бе критичен към своите футболисти

Треньорът на Барселона Роналд Куман не скри разочарованието си от играта на отбора срещу третодивизионния Корнейя за Купата на краля. Каталунците се наложиха с 2:0, но за трети пореден мач трябваше да играят продължения, след като в продълженията опропастиха редица положения.

"В такива мачове най-важното е да се класираш за следващия кръг, но това не означава, че можем да сме доволни. Пропуснахме две дузпи и като цяло искам да виждам повече отговорност от футболистите. За трети пореден път играхме 120 минути. Създадохме много положения и не трябваше толкова лесно да ги пропиляваме", заяви Куман.

"Нямам претенции към старанието на футболистите, но е важно не само да се тича, но и да се действа с креативност и ефективност. Това беше проблемът ни днес. Неприемливо е да играем по този начин", подчерта нидерландецът.

"В подобни мачове не можеш да спечелиш почти нищо, но може да загубиш много. Корнейя игра страхотно, а вратарят им беше най-добрият на терена. Ние бяхме длъжни да си улесним задачата, но не го направихме. Сега разбирам защо Корнейя отстрани Атлетико Мадрид. Те не спряха да тичат до последната секунда. Ние пък ще си поговорим в съблекалнята защо отново ни се наложи да играем продължения", каза още Куман. 

Три дни почивка за Левски

Левски има седем национали

Нападатели на Манчестър Юнайтед се оттеглиха от националните си отбори

Браян Мбемо и Бенямин Шешко няма да играят за представителните тимове на страните си

Севиля уволни треньора след 4 мача без победа

Матиас Алмейда е уат

Гьокереш: Арсенал ще бъде още по-мотивиран за титлата

След загубения финал за Купата на лигата

Гатузо за Киеза: Ако някой не е добре, не настоявам

Италианският селекционер коментира предстоящия бараж със Северна Ирландия

Флорентино Перес се активизира за трансфера на Олисе

Реал Мадрид е свързван с редица играчи в последните месеци, а президентът на испанския клуб Флорентино Перес би могъл да допринесе за потенциален трансфер на крилото на Байерн Мюнхен Майкъл Олисе, ако през лятото успее да осъществи няколко изгодни за клуба сделки