Кой ще вземе Купата на България по футбол?

22 януари 2021 09:36 Михаил Попов

Малинов със силен мач при успех на Льовен в Белгия (ВИДЕО)

Българският национал Кристиян Малинов игра 90 минути при победата с 3:2 на неговия Льовен над Зулте Варегем.

Халфът се представи на ниво, след като тимът му направи пълен обрат, заличавайки пасив от две попадения и по този начин се изравни с четвъртия в класирането Андерлехт.

Домакините успяха да поведат с 2:0 чрез Панайотис Арменакас и Матийо Де Смет, но Льовен намали резултата в 44-ата минута с гол на Хавиер Мерсие.

Гостите стигнаха до равенството в 75-ата минута, когато точен бе Томас Анри. В добавеното време на двубоя Давид Хуберт направи пропуск от бялата точка. Но това не отказа Кристиян Малинов и компания и те спечелиха трите точки в 95-ата минута, когато Ксавие Марсе все пак реализира от дузпа.

След постигнатият успех Льовен се изкачи на петата позиция в белгийското първенство с актив от 35 точки, колкото има и гранда Андерлехт, докато Зулте Врагем е девети с пет по-малко.