Димитър Илиев e футболист №1 и на Пловдив

Димитър Илиев e футболист №1 и на Пловдив

32-годишният играч на "черно-белите" изпревари звездата на Ботев Пд - Тодор Неделев

За втора поредна година капитанът Локомотив (Пловдив) Димитър Илиев бе избран от спортните журналисти за "Футболист на годината" на Пловдив за 2020 година. Това стана в традиционната анкета на информационна агенция "Темпо Нюз" и електронното издание TempoNews.net.

 
32-годишният играч на "черно-белите" спечели убедително приза очаквано, като за първото място той събра 107 точки, с 36 точки повече от национала на Ботев Тодор Неделев, който остана втори в класацията със 71 точки.
 
Третото място заслужи вратарят на Локомотив (Пловдив) Мартин Луков, събрал 30 точки.
 
Любопитното е, че и тримата призьори бяха отличени в анкетата "Футболист на годината" в България за 2020 година, в която Илиев също окупира първото място. Тодор Неделев спечели отличието за гол на годината в България, а Мартин Луков бе определен за най-добър вратар в първенството у нас.
Левски стартира подготовката за мача с Монтана

Ради Кирилов и Карл Фабиен започнаха възстановителна програма

НА ЖИВО: Шотландия 21 - България 21 0:0

"Лъвчетата" ни излизат в ключов мач от квалификациите за Евро 2027

ОФИЦИАЛНО: Двама преподписаха с Лудогорец

Двама ключови футболисти на Лудогорец удължиха своите договори с клуба, съобщиха разградчани

Млади съдии за Левски и ЦСКА в efbet Лига

Вижте всички наряди

Ясен е съставът на България за евроквалификацията с Черна гора

Треньорът на женския национален отбор Таня Гатева избра състава, на който ще разчита за днешния двубой от евроквалификациите срещу Черна гора.

Алжир спира Бурас за зимната подготовка на Левски

Националният отбор на Алжир може да създаде затруднения на Левски, тъй като полузащитникът Акрам Бурас попада в плановете на селекционера Маджид Бугера за две надпревари, които ще се проведат през декември и част от януари.

Херо иска да приключи с футбола в Ботев Пд

Ботев (Пловдив) официално представи новия си старши треньор Димитър Димитров – Херо.

Александър Димитров: Не съм идиот

Селекционерът на националния отбор по футбол Александър Димитров бе безкрайно честен, на въпрос, свързан с бъдещето му.

Разделянето на Втора лига отново е на дневен ред

От БФС възнамеряват отново да обсъждат разделяне на Втора лига на две, на географски принцип, пише "Тема Спорт".