Виляреал не успя да победи последния в Ла Лига (ВИДЕО)

"Жълтата подводница" завърши 0:0 срещу Уеска

Виляреал се препъна в последния Уеска, завършвайки при равенство 0:0 в мач от 20-ия кръг на Ла Лига.

Двата тима стартираха в добро темпо и още от първите минута се заредиха атаки пред двете врати. Все пак „жълтата подводница“ бе по-активният тим, но изстрели на Алфонсо Педраса и Дани Парехо не намериха мрежата на Алваро Фернандес.

В заключителните минути на първото полувреме Уеска контролираше действията на терена, но до положения пред Серхио Асенхо.

В началото на второто полувреме Мойсес Гомес имаше отличен шанс да открие резултата, но изстрелът му отблизо бе отразен от Алваро Фернандес.

В 53-ата минута Хавиер Онтиверос можеше да изведе Уеска напред, но Серхио Асенхо показа класа и отрази удара.

В 68-ата минута Жереми Пино отправи плътен изстрел от границата на наказателнотополе, който профуча покрай десния страничен стълб.

До края на двубоя двата тима си размениха опасни атаки, но попадение не падна на стадион „Ел Алкорас“.

Виляреал остана на четвъртата позиция в Ла Лига с актив от 34 точки, но петия Севиля е с точка по-малко и андалусииците трябва да изиграят още два двубоя. От своя страна Уеска е на последното място само с 13 точки.