Кой ще вземе Купата на България по футбол?

24 януари 2021 20:55 Пламен Димитров

РАДОСТ НА "ОЛД ТРАФОРД": Манчестър Юнайтед изхвърли Ливърпул за Купата (ВИДЕО+СНИМКИ)

Манчестър Юнайтед изхвърли Ливърпул от турнира за Купата на Англия, след като спечели с 3:2 двубоя между двата състава от четвъртия кръг. Загубата е втора поред за шампионите, които само преди няколко дни отстъпиха с 0:1 на Бърнли за първенство. Тимът на Юрген Клоп няма победа в трети пореден мач от всички турнири. В същото време Юнайтед продължава с прекрасното си представяне през сезона. "Червените дяволи" водят в класирането на Висщата лига, а вече са в пети кръг на ФА Къп след победа над големия съперник Ливърпул.

Първата възможност в мача бе за гостите. В третата минута Вайндалдум получи от Салах на границата на наказателното поле, но ударът на нидерландеца бе блокиран от Мактоминей. В десетата Грийнууд проби на скорост отдясно и стреля в близкия ъгъл, но Алисон изби с крак.

Ливърпул откри в 19-ата минута. Страхотно подаване на Роберто Фирмино намери Мохамед Салах зад отбраната на "червените дяволите" и египтянинът технично прехвърли Дийн Хендерсън - 0:1!

Само седем след това обаче Юнайтед изравни. Пол Погба отне топката пред наказателното поле на домакините и даде началото на бърза контраатака. Топката стигна до Рашфорд, който със страхотен диагонален пас намери Грийнууд. Последният овладя на гърди и със следващото си докосване простреля Алисон - 1:1!

До края на полувремето Манчестър Юнайтед на няколко пъти пропусна да направи пълен обрат. В 42-ата минута Фабиньо сгреши и беше принуден да фаулира Кавани пред наказателното поле. Бразилецът получи жълт картон, а Погба изпълни пряк свободния удар, но топката премина над вратата. Малко след това домакините имаха още по-добра възможност. Шоу центрира остро отляво, Алисон изби, след което Мактоминей стреля, но Тиаго изчисти пред голлинията. В края Погба нанесе нов опасен изстрел от границата на наказателното поле, но встрани от вратата.

Три минути след подновяването на играта Юнайтед все пак излезе напред в резултата. Мейсън Грийнууд изведе Рашфорд зад отбраната на Ливърпул, а Рийз Уилямс не успя да пресече паса. Нападателят на "червените дяволи" излезе сам срещу Алисон и успя да се разпише за 2:1.

В 58-ата Джеймс Милнър изпусна страхотен шанс, но секунди по-късно Мохамед Салах изравни след асистенция на Роберто Фирмино.

Много скоро след това Ливърпул можеше да вкара трети гол, но Хендерсън спаси силен удар на Александър-Арнолд, насочен в близкия му ъгъл.

Гостите продължиха да натискат и в 67-ата минута Хендерсън отново се намеси решаващо, след като Салах се измъкна и стреля отблизо с десния крак, но стражът на домакините го лиши от хеттрик.

Юнайтед си върна преднината в 78-ата минута. Фабиньо извърши нарушение срещу Кавани на границата на наказателното поле. Влезлият като резерва Бруно Фернандеш изпълни последвалия пряк свободен удар и не остави никакъв шанс на Алисон - 3:2!

До края Кавани пропусна да вкара четвърти гол за Юнайтед.

МАНЧЕСТЪР ЮН - ЛИВЪРПУЛ 3:2
0:1 Салах (18)
1:1 Гринууд (26)
2:1 Рашфорд (48)
2:2 Салах (58)
3:2 Фернандеш (78)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

МАНЧЕСТЪР ЮН: Хендерсън, Линдельоф, Магуайър, Погба, Кавани, Рашфорд, Грийнууд,  Шоу, Уан-Бисака, Ван де Беек, Мактомини

ЛИВЪРПУЛ: Алисон, Александър-Арнолд, Р. Уилямс, Фабиньо, Робертсън, Тиаго, Вайналдум, Милнър, Джоунс, Салах, Фирмино