Ред Бул предупреди, че Ферари отново ще са бързи през 2021г.

Ред Бул предупреди, че Ферари отново ще са бързи през 2021г.

Хелмут Марко смята, че италианците са намерили липсващите 50 конски сили

 Отборът на Ферари ще се върне в битката в челото още в предстоящия сезон 2021 във Формула 1. Според информация на съветника в Ред Бул д-р Хелмут Марко инженерите на Скудерия са успели да „намерят“ липсващите им 50 конски сили от миналата година.

Италианците открито признаха, че изостават драстично от мощността на Мерцедес, Рено и Хонда, и това си личеше ясно от плачевните резултати на отбора, който записа един от най-слабите сезони в славната си история. Според Марко ситуацията напълно ще се промени през този шампионат и Ферари отново ще играе основна роля в борбата за победите.

„Ще си призная, че имам информация относно Ферари, която се отнася до сериозно увеличаване на мощността на двигателите им. Миналата година те изостанаха драстично от всички и се видя на пистата, че нямат шанс за нищо повече от шокиращото положение, в което изпаднаха“, коментира Хелмут Марко.

„За предстоящия шампионат с „намирането“ на липсващите 50 конски сили очаквам отново да се върнат в челото и борбата за победи. Ние сме готови да се борим с тях и с Мерцедес, както обикновено“, завърши австриецът.

Верстапен №1 сред пилотите за пета поредна година

Въпреки че не спечели световната титлата, нидерландският пилот на Ред Бул Макс Ферстапен бе избран за най-добър през сезона при гласуването на директорите на всички отбори, съобщава официалния сайт на формула 1.

Астън Мартин отмъква рейс инженера на Верстапен?

Състезателният инженер на Макс Верстапен Джанпиеро Ламбиасе е следващата голяма трансферна цел на Астън Мартин във Формула 1

Хамилтън и Льоклер: Беше трудна година за Ферари

Пилотите на „Ферари“ Люис Хамилтън и Шарл Льоклер се обърнаха към феновете на италианския отбор на Коледа

ФИА одобри спорните двигатели на „Мерцедес“ и „Ред Бул“ за сезон 2026

Спорът възникна около инженерно решение

Ясно е колко пари е спечелил Ландо Норис от световната титла

Световната титла във Формула 1 донесла премия от 5 милиона евро на пилота на Макларън Ландо Норис

В Макларън вярват, че Пиастри ще е шампион с тях

В Макларън се наслаждават на прекрасен коледен период - тимът спечели и двете световни титли във Формула 1 през 2025 г. – при конструкторите и при пилотите с Ландо Норис