Ямбол взе шеста победа в НБЛ

Иван Лилов записа най-резултатния си мач за последните два сезона с 30 точки

Ямбол взе шестата си победа за сезона, след 85:74 срещу Спартак Плевен в мач от НБЛ. Въпреки крайния резултат и 11-те точки разлика, мачът бе напълно равностоен в голямата си част.

Спартак започна силно и с основното си оръжие - стрелбата от тройката, успя да поведе в началния период. Само в него плевенчани вкараха бързи три и общо 4/5 от тройката за четвъртината.

В средата на частта обаче Ямбол се събуди и направи серия от 16-0 за пълен обрат и добра преднина. Иван Лилов бе в основата на този подем с реализирането на първите 8 точки от поредицата.

Иван Лилов записа най-резултатния си мач за последните два сезона с 30 точки, като бе 6/9 от тройката. По 14 точки вкараха Ерик МакГил и Уили Атууд, 10 и 8 борби допринесе Андрей Иванов.

За Спартак 17 реализира Ивко Ивков, 15 допълниха Острев и Радослав Кочев. Тодор Тодоров за втори пореден мач игра близо 30 минути за 10 точки в актива си.