ЖАЛКО! Контузия отне мечтата на Гришо (ВИДЕО+СНИМКИ)

Българинът стартира страхотно четвъртфинала на Australian Open, но болката го пречупи

Григор Димитров отпадна драматично в четвъртфиналите на Откритото първенство на Австралия по тенис.

Българският тенисист загуби от руския квалификант Аслан Карацев с 6:2, 4:6, 1:6, 2:6.

Гришо започна силно мача на централния корт в Мелбърн, но в третия сет получи контузия, която отне мечтата му за полуфинал.

Той започна двубоя по най-добрия начин, спечелвайки на нула първия гейм на свой сервис. Карацев бе по-колеблив и дори допусна двойна грешка още в началото, но въпреки това не допусна пробив, а веднага след това постигна такъв и поведе с 2:1. Димитров обаче не позволи да изостане с два гейма и направи рибрейк, за да изравни резултата в сета, след което отново взе на нула подаването си и то само за 78 секунди! После стигна на три пъти до точка за пробив и спечели последната, за да направи нов пробив след над 8 минути игра и така да поведе с 4:2. След това хасковлията отново не даде точка на своя опонент при сервиса си, за да дръпне с 5:2, а впоследствие осъществи трети пробив и затвори сета със серия от 5 победни гейма.

Поредицата на Димитров продължи и той за трети път в мача спечели на нула подаването си, за да открие резултата във втората част. Впоследствие Карацев спря серията на първата ни ракета, макар че за целта трябваше да спасява 5 точки за пробив в най-дългия гейм на двубоя, продължил почти 13 минути. Това вдъхна увереност на руснака и той поведе с 30:0 при сервис на Гришо, ала след това хасковлията заигра стабилно и обърна, за да поведе отново при 2:1. Карацев последва примера му, изостана с 15:40, спаси нови две точки за пробив, но в крайна сметка взе подаването си и изравни - 2:2.

Нещо повече, след това той дори успя да стигне до пробив за втори път в срещата. Точно както и след първия обаче, Гришо отговори с рибрейк и веднага възстанови статуквото в резултата - 3:3, a след това бе безкомпромисен, взе своето подаване за по-малко от две минути и поведе с 4:3. После Карацев заигра още по-агресивно и изравни, след което стигна до пробив, за да затвори в крайна сметка втората част при 6:4 и така да изравни резултата в мача.

Това доведе до колебания в играта на Гришо, но той все пак успя да спечели откриващия гейм в третата част при свой сервис. Карацев нямаше проблеми със своето подаване и го взе на нула - 1:1, а след това осъществи нов пробив и го затвърди - 3:1. Последва нов пробив, след който Димитров проведе разговор със съдията на стола, оплаквайки се от контузия, въпреки която продължи двубоя. Само формално обаче, защото накуцвайки нямаше никакъв шанс и загуби третата част с 1:6, след което взе медицински таймаут и се прибра в съблекалнята.

За съжаление травмата явно не отшумя напълно и Гришо започна трудно, но все пак съумя след това да спечели подаването си и да изравни - 1:1. После обаче отново показа, че изпитва болка и набързо загуби третия гейм, след което повика физиотерапевт на корта.

Той обаче не помогна много, защото макар Димитров да успя да повиши скоростта на своя сервис, отново загуби подаването си - 1:3, а и последвалия гейм. Българинът все пак намали резултата до 2:4, но само толкова, защото след това Карацев без проблеми затвори мача и го спечели, за да се класира за полуфиналите след два часа и половина игра.

Taка Димитров не успя да стигне втори полуфинал на Аустрелиън Оупън и общо четвърти в Големия шлем, като той приключва турнира с малко над 400 хиляди долара от наградния фонд и 360 точки за световната ранглиста, където той ще се изкачи до 17-то място от следващата седмица.

От своя страна Карацев се превърна в едва четвъртият квалификант в историята, достигнал до полуфинал в Големия шлем, както и първият в историята, стигнал до полуфинал при дебюта си в турнирите от голямата четворка, като за място на финала в Мелбърн той ще спори със световния номер 1 Новак Джокович или германеца Александър Зверев.