ЕКСКЛУЗИВНО: Зингаревич става собственик на Ботев (Пд) до дни

ЕКСКЛУЗИВНО: Зингаревич става собственик на Ботев (Пд) до дни

Сдружение "ПФК Ботев" придоби 100% от акциите

Сдружение “ПФК Ботев” придоби 100% от акциите на Ботев (Пловдив) след успешно провелата се кампания “100% Ботев Пловдив”. По този начин руският милиардер Антон Зингаревич ще може да придобие 99% от властта в пловдивския тим, като се очаква това да стане до дни. 

 
Ето какво написаха от клуба:
 
 
“Сдружение „ПФК Ботев“ придоби 39% от акциите на Ботев Пловдив, които до момента бяха собственост на ТЦ-ИМЕ АД - в несъстоятелност, като по тази начин вече е собственик на 100% от книжата на най-стария футболен клуб в България и е готово да предостави до 99% от тях на изявилия интерес към развитието на клуба руски предприемач г-н Антон Зингаревич.

Придобиването и на последния пакет акции стана възможно, след като през декември Сдружението капарира предложените от синдика за продажба книжа и в рамките на заложения срок успя да внесе цялата искана сума в размер на 110  000 лева, a малко по-късно синдикът на ТЦ-ИМЕ джироса книжата. А откупуването стана възможно само благодарение на безрезервната ангажираност на цялата жълто-черна общественост, която чрез няколко успешни инициативи набра нужната сума само за месец. При това кампанията под надслов „100% Ботев Пловдив“ е втората подобна за събиране на средства от ботевистите само за няколко месеца, след като едва в края на годината чрез предишната инициатива „Да живее Ботев Пловдив“ феновете успяха да съберат над 550  000 лева, за да откупят дълга на своя любим отбор. По този начин привържениците на Ботев постигнаха уникален за България подвиг – успяха да спасят отбора си два пъти в рамките на три месеца.

Силно впечатление в рамките на „100% Ботев Пловдив“ направи демонстрираният от феновете, футболистите, легендите и клубното ръководство задружен стремеж към постигането на целта. Привърженици от САЩ, Великобритания, Германия и други страни, както и от цяла България, превеждаха пари по специалната сметка, даряваха средства срещу тениски за каузата и участваха в специално организирания във Facebook търг, на който бяха предложени десетки ценни за всеки бултрас артикули. Сред най-ценните продадени предмети бяха емблемата и надписът, посветени на 100-годишнината на отбора, емблемата от бившето табло на стадион „Христо Ботев“, както и фланелка и топка, подписани от звездата на отбора Тодор Неделев.

Без съмнение сред най-впечатляващите факти е наддаването за дарените от Неделев футболни обувки, с които преди две години вкара гол от центъра на Лаута. Фактът, че за ценния артикул в наддаването наред с феновете активно се включиха по-младите играчи на отбора, както и дарените за целите на търга два медала от младия футболист на канарчетата Димитър Тонев, са най-голямото доказателство за непознаващата граници и разумни обяснения обич към жълто-черния отбор, която буквално се предава от поколение на поколение – и сред феновете, и сред футболистите. За това силната ангажираност е и доказателство за бизнеса, че фенската маса зад отбора е изключително единна и способна да осъществи считани за невъзможни проекти.

Какво предстои?  

В близките седмици се очаква финализиране на преговорите с г-н Антон Зингаревич за предоставянето на мажоритарен дял от акциите на клуба, разговорите са във финалния етап. След прехвърлянето на акциите Сдружението ще фокусира усилия върху нови, свързани с ботевизма инициативи, първите от които ще бъдат обявени скоро”.
Разкритие: Скандални злоупотреби на Колежа (ДОКУМЕНТИ)

ПИМК продавали на двойни цени оборудването на Общината?

Ботев (Пловдив) пусна билетите за ЦСКА 1948

Вижте какво съобщиха от „Колежа“

НА ЖИВО: Арда – ЦСКА 0:0

Без голове до почивката, гледайте и следете мача тук…

Галатасарай и Академия "Хаджи" спечелиха "Голд Къп" в Кранево

Турнирът за пореден път бе най-силният в България

Веласкес: Без еуфория преди Лудогорец (ВИДЕО)

"Сините" без проблеми в състава за дербито

БФС отговори на Ботев (Пд) и Левски

От централата пуснаха съобщение до двата клуба

Левски с последна тренировка преди Лудогорец

“Сините” приемат шампионите утре вечер в дербито за върха

ЦСКА обяви групата за мача с Арда

“Червените” гостуват в Кърджали днес

Лъчезар Димов: Нашата цел е да изградим силно поколение (ВИДЕО)

Директорът на БФС засегна куп важни теми при юношите