Пиронкова се отказа от турнира в Доха

Пиронкова се отказа от турнира в Доха

Своята заявка за участие оттегли и Симона Халеп

Цветана Пиронкова е оттеглила заявката си за участие в квалификациите на силния WTA 500 турнир в Доха, който ще се проведе през следващата седмица, съобщи Тenniskafe.

След няколко отказвания ракета №1 на България попадна в пресявките, но самата тя е взела решение да не участва в надпреварата. Сред резервите за квалификациите остава Виктория Томова.

Пиронкова започна годината с успешно преминаване на квалификациите на Australian Open в Дубай, където победи Киока Окамура, На-Лае Хан и Маргарита Гаспарян. В първи кръг на основната схема тя загуби от достигналата впоследствие четвъртфинал Су-Уей Шие.

В момента пловдивчанката заема 120-о място в световната ранглиста след страхотното си завръщане на корта след тригодишна пауза поради майчинство и достигането на четвъртфинал на US Open и трети кръг на “Ролан Гарос”.

Своята заявка за участие в Доха оттегли и Симона Халеп. Преди нея това направиха още София Кенин и Бианка Андрееску.

Въпреки това турнирът ще бъде доста силен с участието на Ашли Барти, Елина Свитолина, Каролина Плишкова, Арина Сабаленка, Петра Квитова, Кики Бертенс, Белинда Бенчич и Гарбине Мугуруса.

Всички те седмица по-късно ще бъдат част и от първия за годината WTA 1000 турнир в Дубай, който ще се проведе между 7 и 13 март.

Донски с рекордно класиране в кариерата си

Александър Донски се изкачи до рекордната в кариерата си 120-ата позиция в световната ранглиста по тенис на двойки при мъжете след успеха си при дуетите в турнира от сериите „Чалънджър“ в португалския град Мая.

Отиде си легендарен италиански тенисист

Двукратният шампион на сингъл от Откритото първенство на Франция Никола Пиетранджели от Италия почина на 92-годишна възраст, съобщи Италианската тенис федерация.

Тенисисти нападнаха ATP

Календарът на  ATP през 2026 ще претърпи някои промени. Турнирите в Южна Америка стават все по-малко, като те ще бъдат едва 3 през следващата  година.

Донски завърши “Чаланджър” сезона с титла в Мая

Българският национал триумфира на двойки

Изабелла Шиникова стана вицешампионка на двойки в Монастир

Във финала тя и италианката Анастасия Абанято загубиха от американки

Александър Донски близо до дебют в топ 100

Българинът се класира за четвърти “Чаланджър” финал през сезона

Джордж Лазаров достигна до четвъртфиналите на тенис турнир в Турция

Българинът Джордж Лазаров се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей в турския курорт Анталия с награден фонд 30 хиляди долара.

Елизара Янева загуби драматично от шампионката от US Open на турнир в Търнава

Предната седмица тенисистката игра финал на друг турнир в Словакия

Донски на полуфинал в Мая

27-годишният българин си осигури 36 точки