Гришо влезе в топ 10 по приходи за сезона

Гришо влезе в топ 10 по приходи за сезона

От 2008 година българинът е заработил почти 20 милиона долара

 Григор Димитров зае 10-то място в класация по приходи от наградни фондове за 2021 г. След летящия старт на 14-ия си сезон в професионалния тенис, той спечели 368 232 долара само от първите си два турнира.

В края на януари Гришо игра на подгряващ турнир в Мелбърн, а след това стигна 1/4 финал на Australian Open. Любопитното е, че засега Гришо изпреварва по приходи носителя на 20 титла от Големия шлем Рафаел Надал ($ 360 832), който отпадна на същата фаза в шампионата на Зеления континент, но преди това не участва на друг турнир.
 

№1 по пари, естествено, е победителят в Австралия Новак Джокович с $ 2 095 075, следван от финалиста Даниил Медведев (Рус) с $ 1,6 млн. Във вечната ранглиста по този показател Ноле води убедително с фантастичните $ 147 751 252. Втори е Роджър Федерер с почти 130 млн., а трети Надал – с $ 124 млн. 39-годишният швейцарец обаче не е играл от 13 месеца заради две операции на коляното. Маестрото вече обяви, че е напълно възстановен и се очаква да се завърне на корта в Доха (8-13 март).
 
От 2008-а насам Григор е заработил 19 403 312, което го нарежда 24-и за всички времена. В момента Димитров се готви в Маями за следващия си турнир в Акапулко от 15 март.

В ранглистата по пари място намериха и другите ни най-добри тенисисти. Втората ракета Димитър Кузманов е 309-и с $ 10 458 след двата 1/4 финала на Чалънджъри в ЮАР, а Адриан Андреев до тази седмица бе 315-и с $ 8977. 19-годишният талант обаче си осигури поне още $ 6410 за победата над 91-ия в света - Лойд Харис на старта на турнира ATP 250 в Сингапур. 
Ива Иванова е на полуфинал в Египет

След победа над Виктория Мълвил

Григор Димитров пропусна мачбол и отпадна в Маями (ВИДЕО)

Българинът с болезнено поражение, предвещаващо спад в ранглистата

45-годишната Винъс Уилямс със загуба на старта и в Маями

По-голямата от сестрите Уилямс все по-близо до окачването на ракетата

Топалова падна в Испания

Гергана Топалова допусна поражение във втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей за жени в Сабадел (Испания) с награден фонд 30 хиляди долара. 

Радулов на полуфинал на двойки в Испания

Националът на България за Купа „Дейвис“ Илиян Радулов се класира за полуфиналите на двойки на турнира по тенис на клей в Бадалона (Испания) с награден фонд 30 хиляди долара.

Матева на четвъртфинал в Тунис

Българката Александра Матева се класира за четвъртфиналите на двойки на турнира по тенис на твърда настилка в Монастир (Тунис) с награден фонд 15 хиляди долара.