ДРАМА В АТИНА: Обамеянг прати Арсенал на 1/8-финал в Лига Европа (ВИДЕО)

Минути деляха "артилеристите" от провал срещу Бенфика

Арсенал се добра до 1/8-финалите на Лига Европа след драма Атина. "Артилеристите" спечелиха с 3:2 срещу Бенфика, а победното попадение отбеляза Пиер-Емерик Обамеянг в 87-ата минута. Първата среща беше завършила 1:1 и малко делеше англичаните от провал.

Португалците извадиха късмет, че не останаха с човек по-малко още в четвъртата минута. Адел Таарабт влезе изключително грубо в крака на Габриел, но получи само жълт картон.

Арсенал поведе при първото опасно положение пред вратата на Бенфика. В 21-вата минута Букайо Сака изведе Обамеянг зад защитата и той копна топката покрай вратаря Елтон Лейте - 1:0.

В 34-ата минута Ян Вертонген засече центриране от фал, но ударът му с глава мина встрани от вратата. "Орлите" все пак успяха да изравнят още преди почивката. В 43-ата минута Гонсалвеш изпълни перфектно пряк свободен удар и прати топката в мрежата на Бернд Лено за 1:1.

Втората част започна с попадение на Обамеянг, което обаче правилно не беше зачетено заради засада.

В 57-ата минута треньорът на Бенфика Жорже Жезуш направи тройна смяна. Само четири минути по-късно тимът от Лисабон поведе в резултата. Силва се възползва от грешка на Себайос и вкара.

Шест минути след това появилият се като резерва Вилиан асистира на Кийрън Тиърни, който с левия си крак реализира за 2:2.

В 87-ата минута Букайко Сака се справи с финт с Тавареш и прати топката на главата на Обамеянг, който я вкара във вратата на Лейте за 3:2.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

АРСЕНАЛ: 1. Лено, 2. Бейерин, 23. Давид Луис, 6. Габриел, 3. Тиърни, 8. Себайос, 34. Джака, 11. Йодегор, 32. Смит Роу, 7. Сака, 14. Обамеянг

БЕНФИКА: 77. Хелтон Лейте, 5. Вертонген, 30. Отаменди, 4. Верисимо, 3. Грималдо, 27. Рафа Силва, 28. Вейгл, 49. Таарабт, 19. Диого Гонсалвеш, 21. Пици, 14. Сеферович

<

Търсенето на треньор не може да разсея Байерн преди мачовете с Реал М, смята Тухел