Драма! Съдийски куриоз и изпуснати дузпи белязаха успеха на УБА над Брайтън (ВИДЕО)

"Дроздовете" стигнаха до победа с 1:0

Уест Бромич записа третата си победа в Премиър лийг през този сезон, след като излъга с 1:0 Брайтън на "Дъ Хоутърнс". Кайл Бартли отбеляза единственото попадение, а гостите пропуснаха две дузпи и един техен гол бе отменен при доста странни обстоятелства.

"Дроздовете" започнаха добре и в 11-ата минута Кайл Бартли откри резултата, след като бе оставен непокрит и отблизо засече с глава центриране от корнер на Галахър. Осем минути след това Лий Мейсън отсъди дузпа за гостите. Реферът изгледа повторение на монитора и прецени, че Йокушлу игра с ръка. Ударът на Паскал Грос от бялата точка обаче срещна напречната греда и така Брайтън пропусна страхотен шанс да изравни.

Около 30-ата минута случи нещо невиждано до момента. Брайтън получи пряк свободен удар, който Дънк изпълни бързо. Сам Джонстън не бе готов и топката се озова във вратата му.

Първоначално Лий Мейсън отмени гола, след това го призна, а след консултация с ВАР отново го отмени и върна изпълнението на свободния удар. Повторенията показаха, че главният рефер дава сигнал със свирката си, което Дънк разчита като знак, че може да изпълни. Докато топката лети към вратата, Мейсън наду свирката втори път, опитвайките се да спре играта, след като явно осъзна, че е избързал с първия сигнал.

От ВАР явно гледаха за това дали вторият сигнал за спиране на играта е бил даден преди топката да премине голлинията. Хаосът продължи около четири минути, след което Мейсън окончателно взе решение, че гол няма и фалът трябва да се пребие.

В 52-рата минута Конъли пропусна страхотен шанс да изравни резултата. "Чайките" имаха много сериозно превъзходство през втората част, но в 75-ата минута пропуснаха втора дузпа. Този път Уелбек изпълни, но топката срещна страничната греда.

УБА остава на предпоследно място, на осем точки от спасителната зона. Брайтън заема 16-а позиция.

Манчестър Сити се справи с Нюкасъл и се класира за 1/2-финал на ФА Къп (ВИДЕО)

"Гражданите" са все по-близо до трофея

Фулъм смачка Тотнъм с класика в лондонското дерби (ВИДЕО)

"Котиджърс" стигна до победа с 3:0

Бърнли записа първа победа за 2024 година (ВИДЕО)

Отборът на Венсан Компани срази Брентфорд с 2:1

Тен Хаг се скъса да хвали Гарначо след победата над Евертън

Специалистът е много доволен от младия аржентинец

Арсенал оглави класирането във Висшата лига след труден успех над Брентфорд (ВИДЕО)

Лондончани спечелиха с 2:1

Уулвс надви Фулъм и грабна много важни три точки (ВИДЕО)

"Вълците" спечелиха с 2:1 над лондончани

Манчестър Юнайтед забрави за загубата в дербито с успех над Евертън след две дузпи (ВИДЕО)

"Червените дяволи" стигнаха до успех с 2:0 на "Олд Трафорд"