Астън Вила шокира Лийдс насред "Елън Роуд" (ВИДЕО)

Виланите стигнаха до минимален успех с 1:0

Астън Вила шокира Лийдс насред "Елън Роуд"  (ВИДЕО)

Астън Вила победи с 1:0 в гостуването си на Лийдс Юнайтед от 26-ия кръг на Висшата лига.

Победния гол вкара Анвар Ел-Гази още в петата минута. Така бирмингамци заемат осмото място, но след 24 изиграни мача. Шампионът Ливърпул е само на точка пред тях, но с двубой повече. Между тях е седмият Евертън, който също е с 40 пункта като "червените", но от 24 срещи.

За отбелязване е и фактът, че четвъртият Уест Хям е с 45 точки, но вече е изиграл 26 мача.

Йоркшърци от своя страна са десети с 35 точки.

В петата минута Анвар Ел-Гази получи чудесно подаване в наказателното поле от Оли Уоткинс и прониза с нисък удар в центъра на вратата Меслие.

В 18-ата минута Ел-Гази овладя пред пеналтерията и стреля опасно към долния десен ъгъл, но стражът на домакините този път показа класа и спаси.

В 67-ата минута Мингс се извиси над всички и засече с глава в наказателното, но след рикошет коженото кълбо излезе в корнер, от който не се стигна до нищо опасно.

В 89-ата минута Джак Харисън центрира в наказателното поле от левия фланг и Рафиня я отклони с глава, ала на сантиметри в аут.

Манчестър Сити се справи с Нюкасъл и се класира за 1/2-финал на ФА Къп (ВИДЕО)

"Гражданите" са все по-близо до трофея

Фулъм смачка Тотнъм с класика в лондонското дерби (ВИДЕО)

"Котиджърс" стигна до победа с 3:0

Бърнли записа първа победа за 2024 година (ВИДЕО)

Отборът на Венсан Компани срази Брентфорд с 2:1

Тен Хаг се скъса да хвали Гарначо след победата над Евертън

Специалистът е много доволен от младия аржентинец

Арсенал оглави класирането във Висшата лига след труден успех над Брентфорд (ВИДЕО)

Лондончани спечелиха с 2:1

Уулвс надви Фулъм и грабна много важни три точки (ВИДЕО)

"Вълците" спечелиха с 2:1 над лондончани

Манчестър Юнайтед забрави за загубата в дербито с успех над Евертън след две дузпи (ВИДЕО)

"Червените дяволи" стигнаха до успех с 2:0 на "Олд Трафорд"