Кой ще спечели Купата на България?

28 февруари 2021 23:56 Велизар Антов

В ИСПАНИЯ: Атлетико се върна на победния път и отново дръпна на върха (ВИДЕО)

Виляреал остана без победа в седми пореден кръг от испанската „Ла Лига“.

„Жълтата подводница“ падна вкъщи от лидера Атлетико (Мадрид) с 0:2 и е на седмото място в класирането след 25-ия си мач за първенство.

„Дюшекчиите“ пък дръпнаха на върха с 5 точки пред втория Барселона, а имат с мач по-малко от каталунците.

Наставникът им Диего Симеоне остана непобеден от своя колега Унай Емери в десети пореден двубой, а в последните пет отборът му дори не допусна попадение.

Нещо повече, успехът днес е под номер 308 за Чоло начело на тима и по този показател той се изравни с легендарния Луис Арагонес, постигайки впечатляващото постижение след 100 мача по-малко като треньор на столичани.

В неделя вечер резултатът бе открит в 25-ата минута, когато Алфонсо Педраса си вкара автогол след нелеп рикошет.

Съдията се консултира с ВАР, тъй като имаше съмнения за игра с ръка, но в крайна сметка зачете попадението и гостите поведоха.

Десет минути по-късно домакините можеха да изравнят, ала Ян Облак се намеси чудесно, а точно преди почивката Тома Лемар можеше да бъде изгонен, но след нова консултация с ВАР арбитърът му показа само жълт картон.

Малко след почивката опасен изстрел на Луис Суарес бе спасен от стража на Виляреал, който обаче бе безпомощен в 69-ата минута, когато Жоао Феликс отбеляза втория гол за Атлетико с прецизен шут от границата на наказателното поле.

В 78-ата минута Жерар Морено можеше да намали, но топката профуча покрай гредата, а в 82-ата срещна напречния стълб след опит на Алекс Баена.

Пет минути преди края Ян Облак направи още едно отлично спасяване, така че в крайна сметка резултатът се запази до последния съдийски сигнал.

След него Атлетико събра 58 точки, докато Виляреал остана на седмата позиция с 37 в своя актив.