Матей Казийски остави Верона в борбата за титлата

Воденият от Радостин Стойчев състав се наложи като домакин над Милано

Българската волейболна звезда Матей Казийски, националът Аспарух Аспарухов и тимът на Блу Волей (Верона) ще играят решителен трети мач в плейофите в Италия. Воденият от бившия национален селекционер Радостин Стойчев състав се наложи като домакин над амбициозния Алианц (Милано) с 3:1 (20:25, 25:18, 25:20, 25:21) във втория двубой от предварителния кръг (1/8-финалите), изигран в "AGSM Форум".

Третата среща ще се изиграе на 6 март (събота), от 21:30 ч. б.в. в Милано.

Матей Казийски отново бе над всички, като се разписа с 18 точки (4 аса, 1 блокада). Аспарух Аспарухов не се появи на игралното поле. Трима играчи записаха по 11 точки - Томас Джаешке (2 аса, 3 блокади), Едоардо Канески (2 аса, 3 блокади) и Ейдън Зингел (2 блокади). За съперника Тине Урнаут записа най-голям актив - 13 точки (2 блокади), 12 добави Юки Ишикава.

Според новия формат отборите, класирани от 6 до 11-о място, играят в предварителния етап до две победи от три мача (домакинско предимство има отборът с по-добро класиране). На четвъртфиналите тримата победители от предварителния кръг се изправят срещу класираните от 1 до 5-о място отбори в редовния сезон.

Отборите на Модена и Пиаченца вече се класираха за четвъртфиналите, след като отстраниха съответно Консар (Равена) и Киоене (Падуа).