Ботас се зарече да е егоист този сезон

Ботас се зарече да е егоист този сезон

Финландецът заяви, че ще изисква повече от себе си през 2021г.

 Пилотът на Мерцедес Валтери Ботас заяви, че ще бъде по-голям егоист през новия сезон във Формула 1, в преследване на световната титла.

Финландецът се присъедини към немския тим в началото на сезон 2017, като замени внезапно отказалия се от спорта действащ световен шампион Нико Розберг.

За четирите си години в Бракли, Ботас записа общо девет победи, но така и не успя да притисне своя съотборник Люис Хамилтън в борбата за титлата, както това правеше Розберг. В първата си година в Мерцедес, финландецът завърши на трето място в пилотския шампионат, година по-късно остана пети без нито една победа, а през последните две кампании завършваше на второ място. В същото време Хамилтън записа четири поредни успеха в битката за титлата, а Ботас определено играеше ролята на пилот №2.

Той обаче е решен това да се промени през тази година, като заяви по време на представяне на болида на „Черните стрели“, че ще изисква повече от себе си през сезон 2021.

„Тази година, ще изисквам повече от себе си от когато и да е било преди. Очевидно няма да се пренавивам, но целта ми е, когато пристигна в Абу Даби за последното състезание да мога да кажа, че съм направил всичко на 100%. Направил съм всичко по-силите си за да стана световен шампион. Това е целта ми за тази година, тя ще бъде същата и за хората от моя екип. От тях ще изисквам всичко, което смятам, че ще ми е необходимо в борбата с Люис и всички останали. В това отношение може би ще бъде малко по-голям егоист, отколкото съм бил до сега“, заяви финландецът.

За него, сезон 2021 ще е ключов в кариерата, тъй като договорът му с Мерцедес изтича в края на кампанията и ако той не се представи на ниво, може да бъде заменен от настоящия пилот на Уилямс Джордж Ръсел. Хамилтън също е с договор до края на 2021 година, но той и ръководителят на тима Тото Волф вече заявиха, че възнамеряват да продължат да работят заедно и след края на предстоящата кампания.

Сезон 2021 във Формула 1 стартира на 28 март с Гран При на Бахрейн на пистата „Сахир“. Две седмици по-рано на същото трасе ще се проведе и единственият тридневен предсезонен тест за тази година.

Уилямс ще вземе участие в тестовете в Бахрейн

Шефът на Уилямс Джеймс Ваулс проведе видеоразговор с журналисти, за да ги информира за напредъка на отбора си в предсезонната подготовка, след като тимът пропуска тестовете тази седмица

В Ред Бул имало притеснения около новия двигател

Шефът на тима на Ред Бул във Формула 1 Лоран Мекис призна, че в отбора е имало „напрежение“ преди първите обиколки на пистата в Барселона на RB22 с новата задвижваща система, дело на Ред Бул Пауъртрейнс и Форд

Ред Бул най-бързи след първите тестове в Барселона

Исак Хаджар с Ред Бул записа най-доброто време в края на първия ден от предсезонните тестове на пистата в Барселона, които обаче се наричат шейкдаун от Формула 1

Уилямс го закъсаха: Колата е с 20-30 килограма над нормата

Уилямс ще пропусне петдневния шейкдаун в Барселона тази седмица, като основната причина е закъснението при покриването на краш теста, който е задължителен и ФИА не прави компромиси в това отношение

Рокада във Формула 1

Бившият технически директор на Астън Мартин Дан Фалоус се присъедини към съперника във Формула 1 Рейсинг Булс. Специалистът ще заема същия пост в новия си отбор. 

Хамилтън очаква "голяма предизвикателство" през новия сезон във Формула 1

Пилотът на Ферари - Люис Хамилтън, е готов за „огромно предизвикателство“ през новия сезон на Формула 1 заради най-големите промени на регулациите в близо 20-годишната му кариера като състезател