Лудогорец търси откъсване на върха

Лудогорец търси откъсване на върха

"Орлите" гостуват на Берое

 Шампионът и лидер в класирането Лудогорец ще търси откъсване на върха в двубоя срещу Берое на стадиона в Стара Загора в днешния двубой от 20-ия кръг на efbet Лига, който е с начален час 14,30.

 
 
 
"Орлите" излизат като фаворит в срещата и при успех ще направят аванса си пред най-близкия преследвач ЦСКА-София цели 8 точки. Възпитаниците на треньора Валдас Дамбраускас ще се опитат да се възползват от самоубийственото реми 0:0 между столичани и Локомотив (Пловдив) на "Българска армия".
 
Берое върви пети във временното класиране с актив от 32 точки, докато Лудогорец има 45. В последните си 5 шампионатни двубоя Берое записа 2 победи, 1 равенство и 2 загуби. Лудогорец пък е в серия от 4 победи и 1 загуба, допусната срещу пловдивския Локомотив.
 
В първия мач от сезона между двата отбора Берое загуби с 0:2 гостуването в Разград, като регистрира четвърто поредно поражение от съперника. 
 
Двубоят под "Аязмото" е и своеобразен тест за треньора Димитър Димитров - Херо. Берое не се представя на очакваното ниво след подновяването на сезона, а до края предстоят тежки сблъсъци с Локомотив в Пловдив и ЦСКА в Стара Загора, които могат да се окажат решаващи за съдбата на треньора.
Ботев (Пловдив) призова феновете за подкрепа

В предстоящото домакинство срещу Ботев (Враца)

Докъде може да стигне проектът "Фратрия"?

Бързият възход на Фратрия: може ли варненският клуб да стигне до efbet Лига?

Арбелоа: Мбапе се чувства все по-добре

Старши треньорът на Реал Мадрид Алваро Арбелоа актуализира информацията за състоянието на нападателя Килиан Мбапе

Дяков за дузпата на Левски: Категорична дузпа, няма драма със съдиите

Легендата на Лудогорец Светослав Дяков също коментира дузпата, с която Левски взе важни три точки на "Герена" срещу Локомотив (Пловдив)

Майкъла коментира дузпата за Левски и предрече още 2 победи на ЦСКА

"Срещу Лудогорец очаквам равностоен мач, който ЦСКА няма да загуби", заяви Георги Илиев

Защитник на Славия стана национал на Кабо Верде

Защитникът на българския Славия Жордан Варела получи разрешение да играе за националния отбор на Кабо Верде, съобщават от футболната федерация на странатa