Рома се върна към победите и изпревари Аталанта за място в Топ 4 (ВИДЕО)

Манчини донесе трите точки на "вълците"

Рома спечели с 1:0 домакинството си на Дженоа от 26-ия кръг на Серия "А". За столичани това беше първи успех след две поредни издънки в първенството. Голът отбеляза Мансини, а тимът изпревари Аталанта и се настани на четвъртото място в класирането. Бергамаските обаче са с мач по-малко.

Домакините поведоха в 24-ата минута.  Джанлука Манчини засече с глава центриране от ъглов удар и реализира за 1:0. Три минути по-късно Рома беше близо до втори гол. Педро се освободи на границата на наказателното поле и стреля. Вратарят на гостите Федерико Маркети обаче успя да реагира навреме и спаси.

До почивката Рома понамали оборотите, а Дженоа не успя по никакъв начин да застраши противниковата врата.

В 68-ата минута „грифоните“ извадиха късмет, че не получиха втори гол. Гонсало Вияр стреля от границата на наказателното поле, но топката се отби от страничния стълб. В 74-тата Борха Майорал прати топката във вратата на Дженоа, но попадението правилно не бе зачетено заради засада.

Десетина минути преди изтичането на редовното време гостите не успяха да се възползват от най-добрата си възможност за гол от началото на мача. Джанлука Скамака стреля опасно от чиста позиция, но топката премина на сантиметри встрани от вратата.

До последния съдийски сигнал резултатът остана непроменен и Рома се поздрави с крайния успех.

Шведският футбол отказа да въведе VAR

Търсенето на треньор не може да разсея Байерн преди мачовете с Реал М, смята Тухел