Спартак Склаве простреля Изтребител в Ново Делчево

Следващият мач на Спартак ще бъде срещу отбора на Градешница от с.Долна Градешница в неделя.

Дерби мачът между отборите от областна група Струма-1  -  Изтребител Ново Делчево и Спартак Склаве -  бе спечелен от гостуващия тим с гол, отбелязан от Васил Серидаров в 47-ма минута. Срещата започна с натиск на гостите от Склаве. Домакините изнемогваха , но така до отбелязване на гол и не се стигаше. В 31-ва минута Николай Георгиев изведе Васил Серидаров по десния фланг, нападателя навлезе в наказателното поле и опита да прехвърли вратаря на Изтребител, но топката прелетя отляво в аут. На два пъти по-късно Илия Чакалов и веднъж Илия Серидаров отблизо обстрелваха вратаря на домакините ,но той бе невероятен и отрази ударите им. Независимо от тоталния натиск и игра в половината на домакините до края на първата част до отбелязване на гол не се стигна.

След почивката нещата на терена не се промениха. Отборът на гостите диктуваше играта, атаките им бяха най-вече през центъра чрез Стойчо Секулов и Илия Атанасов. В 47-ма минута след центриране от ъглов удар отдясно след удар на Васил Серидаров и с помощта на защитник на домакините топката се оплете в мрежата за 0:1. Осем минути по-късно Стойчо Секулов видя свободния Васил Серидаров в наказателното поле на домакините, насочи точно кълбото към него, той скочи над всички, но попадението бе отменено от главния съдия, който е дал обяснение, че е видял вдигнат флаг за засада от асистента си. В 59-та минута след атака по левия фланг на Васил Серидаров последва пас към Георги Димитров отдясно пред наказателното поле на домакините ,но нападателя на Спартак не успя да укроти топката, тя попадна у Илия Чакалов, който от няколко метра разтресе дясната странична греда зад стража на Изтребител. В последните минути футболистите на домакините опитаха да изравня резултата, но вратаря на гостите Илия Иванов бе истинска преграда за техните нападатели и с намесите си ги отчая. „Напълно заслужена победа. Можехме да отбележим още попадения, но нашите нападатели не бяха с точен мерник, а и вратаря на домакините бе стабилен под рамката си”, сподели Стойчо Герчев-капитан на Спартак Склаве.