СЛАДКО ОТМЪЩЕНИЕ: Левски надви Славия в снега на Герена (ВИДЕО+СНИМКИ)

Робърта донесе победата в 85-та минута след асистенция на младока Марин Петков

Левски успя да вземе реванш от Славия в среща от 22-ия кръг на efbet Лига, след като ги победи с минималното 1:0 на стадион "Героги Аспарухов".

През седмицата "сините" отпаднаха от днешния си съперник в Купата на България, но днес Найджъл Робърта с гол в последните минути успя да се пребори за честта на своя тим.

Още в първата минута Рангелов стреля от дистанция, но над вратата на Микулич. В третата минути Славия атакува отляво, Ради Кирилов стреля получи се рикошет, но Микулич се справи. Секунди след това Левски тръгна в атака, но Найджъл Робърта бе спрян от Светослав Вуцов, и то извън наказателното поле. Всички футболисти на Левски реагираха бурно, но съдията не свири нарушение. Робърта остана на земята, но малко след това се изправи и продължи двубоя.

В 8-ата минута Здравко Димитров уцели страничния стълб на вратата на Славия след техничен изстрел от дистанция.

В 18-ата минута Антовски центрира в наказателното поле, но защитата на Левски изпрати топката в корнер. Ъгловият удар бе изпълнен от Владислав Узунов, но "сините" се справиха. В 21-ата минута Ради Кирилов стреля от дистанция, но Георги Александров направи решаващ шпагат. В 25-ата минута Димитров центрира към Робърта, Вуцов изпусна топката за момент, но нямаше футболист на Левски, който да я атакува.

В 32-ата минута Влади Узунов отправи силен шут с левия крак, но покрай вратата на Микулич. Две минути след това Здравко Димитров бе фаулиран от Надер Гандри почти до границата на наказателното поле, който стреля право в стената от играчи на "белите" при пряк-свободния удар.

В 37-ата минута Здравко Димитров финтира няколко играчи на Славия и стреля по земя, но отново уцели страничния стълб на вратата на Вуцов. В 40-ата минута силен шут на Рангелов мина над вратата. Минута след това Насиру Мохамед бе на хубава позиция на метри от вратата, но не успя да играе хубаво с топката и я изпрати високо над вратата.

В 46-ата минута Звонимир Микулич спаси удар на Радослав Кирилов. 12 по-късно Живко Атанасов допусна грешка в защита, но "белите" не успяха да се възползват от нея. В 65-ата минута Димитър Рангелов стреля от въздуха и уцели гредата.

В 74-ата минута Живко Атанасов спря устремилия се към наказателното поле Калоян Кръстев. В 80-ата минута работниците на "Герена" излязоха с лопатите да очертаят линиите на терена заради натрупалия сняг.

В 83-ата минута Левски имаше шанс да поведе, но Билал Бари опропасти атаката на "сините".

Така се стигна и до 85-та минута, когато след центриране на Марин Петков Найджъл Робърта се извиси най-високо в наказателното поле на Славия и засече топката в мрежата на гостите за 1:0!

Така Левски успя да събере 27 точки на осмото място в класирането и е само на четири от топ 6. Славия пък 12-ти с 19 пункта.

Левски - Славия 1:0
1:0 Робърта 85

Стартови състави:

ЛЕВСКИ: 1 Звонимир Микулич, 3 Живко Атанасов, 4 Мартин Райнов, 11 Здравко Димитров, 17 Найджъл Робърта, 18 Насиру Мохамед, 23 Фейсал Рерас, 28 Тома Даске, 41 Георги Александров, 79 Мартин Петков, 91 Драган Михайлович

СЛАВИЯ: 13 Светослав Вуцов, 70 Михаил Александров, 55 Андреа Христов, 75 Надер Гандри, 19 Филип Антовски, 11 Владислав Узунов, 7 Петер Макрилос, 71 Емил Стоев, 9 Калоян Кръстев, 10 Радослав Кирилов, 8 Димитър Рангелов

90 - Край на мача!

85 - ГООЛ за Левски! Найджъл Робърта отново е герой за "сините", след като скочи най-високо в наказателното поле при центриране на Марин Петков и матира Светослав Вуцов!

80 - Мачът е спрян, за да бъдат изчистени линиите, които все по-трудно се виждат заради обилния снеговалеж

66 - Греда за Славия! След удар на Димитър Рангелов топката се отби от страничния стълб!

60 - Огромен късмет за Левски, след като Живко Атанасов и Микулич не се разбраха за топка в наказателното поле и за малко тя да се озове в мрежата им

49 - Изстрел на Здравко Димитров, който Вуцов спаси, а Христов се засуети дали да изчисти и отново стражът на гостите трябваше да се намесва

46 - Удар на Ради Кирилов по земя, който Микулич успя да спаси с крак!

46 - Начало на второто полувреме

45 - Край на първата част

37 - Нова греда на Левски и отново Димитров! Крилото финтира няколко играчи на Славия и стреля по земя, но отново уцели страничния стълб на вратата на Вуцов

32 - Узунов отправи силен шут с левия крак, но покрай вратата на Микулич

25 - Димитров центрира към Робърта, Вуцов изпусна топката за момент, но нямаше футболист на Левски, който да я атакува.

19 - Здравко Димитров пусна остър пас в наказателното поле към Робърта, но Вуцов улови топката

8 - Греда на Левски! Здравко Димитров стреля извън наказателното поле с десния крак и топката се отби в сглобката

4 - Робърта пое топката пред наказателното поле, а Светослав Вуцов излезе и се хвърли на шпагат в краката му. Съдията не видя нарушение и остави играта да продължи

1- Още в 53-та секунда Рангелов стреля извън наказателното поле, но топката минава над целта