Царско село удари столичния Септември в контрола

"Царете" стигнаха до успех с 2:1 над своя опонент

Царско село победи Септември София с 2:1 в контролна среща, която се игра на стадион „Арена Царско село“. Още в 4-ата минута Карим Роси отбеляза първия гол в мача. Второто попадение бе дело на Стефан Христов в 83-ата минута, а гостите върнаха един гол чрез Кирил Киров в заключителните секунди на двубоя.

„Царете“ упражниха контрол на мача през всичките 90 минути, но не успя да стигне до повече голове.

Още в 4-ата минута Лъчезар Балтанов даде чудесен пас към Лесли Де Са, който центрира с едно докосване и Карим Роси с глава отбеляза за 1:0. До почивката нови попадения не паднаха въпреки създадените ситуации.

През втората част дебют за Царско село направи младия вратар Милен Иванов. Роденият през 2003 година футболист влезе на мястото на Михаил Иванов. Само след няколко минути на терена Иванов спаси чисто голово положение. Футболист на Септември излезе сам срещу него, но младият страж показа чудесен рефлекс и изби.

В 62-ата минута добра възможност се откри пред Лесли Де Са, но той не успя да уцели добре топката. Отново той шутира опасно в 78-ата минута, но този път не уцели вратата.

В 83-ата минута Христо Попадийн изведе по чудесен начин Стефан Христов, който не сбърка за 2:0.

Гостите намалиха в 85-ата минута, когато Стойчев изведе Киров зад отбраната и той реализира.

За Царско село в игра не се появиха Джони Пласид и Панайотис Лука, които в момента са част от националния отбор на Хаити и младежкия национален отбор на Кипър. С леки травми са Иван Бандаловски, Антонио Георгиев и Андерсон Кордейро, който също не играха.

ЦАРСКО СЕЛО – СЕПТЕМВРИ 2:1
1:0 Карим Роси 4, 2:0 Стефан Христов 82, 2:1 Кирил Киров 85

ЦАРСКО СЕЛО: Михаил Иванов, Ивайло Марков, Мартин Кавдански, Луис Педро, Христо Попадийн, Лъчезар Балтанов, Емануил Манев, Дилан Мертенс, Ален Стеванович, Лесли Де Са, Карим Роси (Милен Иванов, Реян Даскалов, Стефан Христов, Димитър Костадинов, Луи Нганиони)

Бивш ас на Царско село подписа с новак в португалския елит

Андерсон Кордейро подсили Каза Пия

Бившият страж на Царско село Гуидо Гуериери: Искам да остана в България и да получа шанс да играя!

Той има над 150 мача в групата за Лацио в Серия "А"

Пулиезе от Царско село: Харесва ми българското първенство, искам да остана тук!

Бившият младежки национал на Швейцария е отворен за оферти

ТРАНСФЕРЕН УДАР: Царете взимат минал през Реал (Мадрид)

Халфът сега е собственост на италианския СПАЛ

Царско село взе още един италианец

19-годишният футболист ще играе под наем в българския отбор до края на сезона

Царско село привлече защитник от Серия "С"

Той ще играе при столичани под наем

Ботев размаза децата на Царско село за едно полувреме

"Канарчетата" спечелиха с 5:0

ЦСКА уреди контрола с Царско село

Минути преди началото на проверката "армейците" ще представят отбора си за пролетния полусезон

Царско село отмъква звездата на Септември (Сф)

Втородивизионният тим отказа да да пусне нападател при "царете"