ОГРОМНА ДРАМА НА "КАМП НОУ"! Барса изтръгна 1:0 срещу Валядолид в 91-ата минута (ВИДЕО+СНИМКИ)

Усман Дембеле вкара скъпоценния гол, каталунците на точка от Атлетико (М)

Барселона стигна до много труден, но ценен успех при домакинството си на Валядолид и спечели с 1:0 срещата от 29-ия кръг на Ла Лига.

Каталунците играха последните минути с човек повече и това се оказа ключото за крайния изход на двубоя.

Първият истински шанс в мача дойде за гостите, които започнаха по-добре мача. След бърза атака отдясно топката беше центрирана на главата на Кенан Кодро, който нецали напречната греда след удар с глава.

В 16-та минута Лео Меси изпробва късмета си от пряк свободен удар, но не улучи целта. В 24-та минута Роке Меса стреля от дистанция, но топката прелетя над вратата на Стеген.

В 41-та минута Усман Дембеле и Лео Меси взаимоодействаха добре, но последният не успя да уцели вратата, след като ударът му беше блокиран. В добавеното време на първата част Педри пробва мощен шут по зема от 20 метра, който принуди Жорди Масип да спаси в гредата и в крайна сметка да улови кълбото.

През втората част каталунците продължиха с натиска си от края на първата част. В 58-та минута, след отлична контра, Усман Дембеле излезе на хубава стрелкова позиция, но би право в ръцете на Жорди Масип. Само минута по-късно Антоан Гризман не уцели вратата с глава.

Момчетата на Роналд Куман обаче така и не успяваха да намерят път покрай Масип. Гостите останаха с 10 души 10 минути преди края на мача, след като Оскар Планьо си изкара червен картон.

Така се стигна до първата минута на продължението, когато Дембеле успя да засече подаване на Араухо и да направи Масип безпомощен за 1:0. Така Барса събра 65 точки на второто място като вече е на две пред Реал (Мадрид) и само на една зад Атлетико.