Кой ще спечели Купата на България?

07 април 2021 23:54 Пламен Димитров

НА "АЛИАНЦ АРЕНА": ПСЖ си отмъсти на Байерн в зрелище с пет гола (ВИДЕО)

ПСЖ спечели с 3:2 срещу Байерн на "Алианц Арена" в зрелищен първи четвъртфинал от Шампионската лига. По този начин французите взеха частичен реванш за загубата на финала в същия турнир, игран само преди седем  месеца. Тогава в Лисабон баварците победиха с 1:0. Освен това гостите прекъснаха серията на Байерн от 8 поредни домакински успеха турнира, продължила две години. Падна и друго постижение на германците - 19 последователни мача без поражение в Лигата - 18 победи и едно реми.

Още в 3-ата минута Чупо-Мотинг уцели напречната след удар с глава. В ответната атака Неймар пусна встрани от себе си към Мбапе, който стреля много мощно и топката мина между краката на Нойер - 0:1.

Гол на Дракслев в 12-ата беше отменен заради засада. Седем след това Байерн беше много близо до изравнителен гол. Кимих центрира, а Горецка стреля с глава. Навас обаче спаси. Секунди по-късно стражът се справи и с удар на Павар.

В 28-ата минута гостите стигнаха до втори гол. Неймар се отличи с нова асистенция. Бразилецът намери своя сънародник Маркиньос, който овладя топката и хладнокръвно завърши - 0:2.

Байрн успя да въррне едно попадение до почивката. В 37-ата минута Павар центрира отдясно и Чупо-Мотинг прати топката във вратата на ПСЖ.

В началото на второто полувреме и двата отбора имаха по една добра атака, а след това Навас набързо направи по навик две класни спасявания срещу Давид Алаба и Бенжамен Павар, за да отрази малко след това и снаряда на Кингсли Коман.

Секунди преди изтичането на час игра записващият много добър сезон Томас Мюлер се извиси при центриране на Джошуа Кимих и засече майсторски с глава, пращайки топката в долния ляв ъгъл - 2:2!

Байерн тъкмо надушваше обрата и в 68-ата минута блесна индивидуалната класа на Мбапе. Той напредна и много хитро промуши топката между краката на Джером Боатенг, намирайки долния лъв ъгъл. Така гостите отново излязоха напред в резултата. Чупо-Мотинг можеше моментално да накаже ПСЖ, но ударът с пета беше блокиран, а след това той би слабо в ръцете на Навас.

Пет минути преди края Алаба отправи много тежък удар, но топката профуча в близост до левия страничен стълб. След това нещо подобно стори и Мюлер, но този път топката мина покрай дясната греда след рикошет. От Байерн имаха претенции за дузпа при играта с ръка на Андер Ерера в 89-ата минута, но испанският рефер Лаос отсъди корнер.

БАЙЕРН - ПСЖ 2:3