Академик Пд направи крачка към четворката след успех срещу Спартак Пл

Обрад Томич бе най-резултатен с 24 точки

Академик Пловдив взе важна победа срещу Спартак Пл в битката си за 4-тото място във временното класиране в НБЛ. Пловдивчани сразиха съперника с 94:76 (23:26, 23:18, 19:12, 29:20). И за двата отбора това бе трети мач в рамките на седем дни, като те влязоха в него с еднакъв актив - победа и загуба.

Академик отново бе без двама основни баскетболисти - Джахи Карсън и Йере Вучица, но и Спартак бе без Венелин Христов и Горан Остоич в Пловдив, а Цветослав Острев бе в групата, но не игра.

Началото бе за домакините, които се откъснаха с 20:10 след близо 7 минути с отлична игра в нападение и 4 тройки. Последва обаче серия от 16:3 за гостите, които обърнаха резултата в своя полза още в края на първата четвърт. Втората бе равностойна, като Академик успя да вземе 2 точки аванс на почивката след кош на Томич секунда преди сирената. След антракта домакините отново се разиграха и за 5 минути вдигнаха двуцифрена разлика с тройки на Бачев и Титков. Плевенчани се опитаха да скъсят дистанцията, но нова тройка на Бачев секунди преди края на частта запази аванс от 9 точки за Академик преди последната решителна четвърт. Солидна игра в защита и нови тройки на Бачев и Минков доведоха до разлика от 21 точки 4 минути преди края на мача и това на практика предреши крайния изход в полза на пловдивчани.

Обрад Томич бе най-резултатен с 24 точки, 15 вкара Васил Бачев, а Тони Гуджино демонстрира за пореден път, че е в топ форма с 14 точки и 12 борби.

23 за Спартак реализира Ивко Ивков, Димитър Маринчешки добави 22.