СТРАХОТНО, НОВ МЕДАЛ! Сребро за нашите от Европейското по щанги (ВИДЕО)

СТРАХОТНО, НОВ МЕДАЛ! Сребро за нашите от Европейското по щанги (ВИДЕО)

България продължава да е лидер в класирането по нации в Москва

България продължава невероятната си серия от отличия във всеки от дните, в които има участник на Европейското първенство по вдигане на тежести за мъже и жени в Москва.

Този път среброто блесна на гърдите на 21-годишния Дейвид Фишеров, който направи своя дебют с националния екип и дебют на континентален шампионат.

В изхвърлянето Дейвид направи три много добри опита – на 160, 165 и 168 кг, докато Маринов започна без проблем със 167, след това не сполучи на 172 и 173 кг. Това им отреди съответно 6-о и 7-о място преди паузата.

В изтласкването Дейвид започна от 205, след това премина с лекота и през 2010 и поиска 2013 за среброто в общото класиране. Не успя и това го нареди четвърти в двубоя с 378 кг, но пък вече си бе осигурил среброто в изтласкването с 210 кг.

Междувременно Васил Маринов вдигна 200 кг, след това получи шок на 208, но в последния си опит се събра на същата тежест и така с двубой 375 кг завърши шести в крайната подредба. Маринов и Дейвид Фишеров са състезатели на  Клуб „100 войводи“ – Сливен с треньор Станимир Колев.

Шампион с двубой 390 кг е арменецът Самвел Гаспарян, среброто с 10 кг по-малко заслужи неговият сънародник Арсен Мартиросян, а бронзът бе за азера Дадашбайли с 379 кг.

Ден преди края на европървенството България остава лидер в класирането по нации с три златни, един сребърен и един бронзов медала в двубоите, след титлите на Надежда Мей-Нгуен, Ангел Русев и Стилян Гроздев, вторите места на Ивана Петрова и Карло Насар и бронзът на Валентин Генчев. Нашите са начело и в общото подреждане по всички отличия в движенията вече с 8 златни, 6 сребърни и 3 бронзов медала.

Българското участие на шампионата в Москва завършва по-късно днес, когато от 17 ч. наше време на подиума в кат. до 109 кг ще излезе европейският младежки шампион Христо Христов.

Последната група български щангисти се завръщат в София утре, неделя, с полет през Истанбул, който се очаква на Терминал 2 в 20.35 ч. Сред тях ще бъде медалистът Дейвид Фишеров, както и старши треньорът Иван Иванов и президентът на БФВТ Неделчо Колев.

Обиколката на Италия ще стартира с етап от Несебър до Бургас

На 8 май 2026 година

Официално! Насар подписа договор и остава в България

Олимпийският и световен шампион Карлос Насар подписа договора си с Българска федерация по вдигане на тежести и ще продължи да се състезава за България.

Пешев: С приемането на три етапа от Джиро д'Италия, България се нарежда на световната спортна карта

В Рим днес ще бъде представен маршрута на колездачната обиколка на Италия през следващата година. Три от етапите на Джирото ще се проведат на територията на нашата страна.

Финално! Джирото е в България

Giro d'Italia 2026 (Джиро д'Италия) ще включва три етапа в България, обхващащи повече от 600 км и включващи множество общини от Несебър до София, съобщиха официално организаторите.

България с два медала от Световното първенство по крос кънтри за спортисти с интелектуални затруднения

България спечели два медала на Световното първенство по крос кънтри за спортисти с интелектуални затруднения в Генуа, Италия.

Валентина Георгиева претърпя операция

Двукратната европейска вицешампионка на прескок Валентина Георгиева претърпя успешна операция на коляното.

Шумен нанесе първа загуба на шампиона в хандбалното ни първенство

Шумен 61 надделя над защитаващия титлата си Локомотив (Горна Оряховица) с 25:22 (14:7) във Велико Търново в среща от деветия кръг на мъжкото хандбално първенство.

Световните шампионки: Всяка поема по своя път

Двукратните световни шампионки по естетическа групова гимнастика изиграха последното си съчетание на Световния шампионат в Самоков и донесоха втора титла в кариерата си и изобщо в историята на този спорт у нас.

Страхотно! Младите ни хандбалистки спечелиха  IHF Trophy

С 4 победи от 4 мача, България покори европейското издание на турнира IHF Trophy за девойки до 17 години!