В ПЛОВДИВ: Биляна Дудова с летящ старт в турнира "Дан Колов - Никола Петров"

В ПЛОВДИВ: Биляна Дудова с летящ старт в турнира "Дан Колов - Никола Петров"

Младият Ислам Адизов е полуфиналист в тежката категория на свободния стил

Биляна Дудова записа две победи без да даде точка на турнира „Дан Колов – Никола Петров“ в Пловдив.

На старта в категория до 57 кг трикратната европейска шампионка срази Джулия Родригес (Бразилия) с 5:0, а след това прегази и Ерика Богнер (Унгария) с 9:0. И в своеобразен финал в групата, а и в категорията, Дудова ще срещне Рамона Галамбос (Унгария) в следобедния сеанс, който започва от 16:00 часа в зала „Сила“.

При мъжете в класическия стил двама българи стигнаха до полуфиналите в категория до 67 кг. Дейвид Димитров победи чилиеца Кристобъл Торес с 9:0 и за място на финала ще спори със сърбина Мате Немеш, призьор от световно и европейско първенство. В другия сблъсък Августин Спасов се справи с грузинеца Георги Шотадзе с 9:3 и по пътя към финала също среща сърбин – Себастиян Нат. При 77-килограмовите на класическия стил полуфиналист е Стоян Кубатов, който постигна две победи до момента – 9:0 срещу Алекса Ерски (Сърбия) и 8:6 срещу Еркан Ерген (Турция). Следващият му съперник ще бъде Виолексис Ривас (Венецуела).

А в тежка категория на свободния стил до 125 кг Ислам Адизов е полуфиналист. На старта младият национал загуби от иранеца Амин Тахери с 0:10, а след това се справи с грузинеца Алекси Жоржомани – 2:0. И в следобедния сеанс среща венецуелеца Хосе Диас. В категорията са шестима състезатели, разпределени в две групи, които играят всеки срещу всеки.
Еквадорец триумфира в 18-ия етап на Тур дьо Франс (ВИДЕО)

Остават три етапа до края на Обиколката на Франция

Световният рекордьор Арманд Дуплантис ще участва на Европейското

Той е възстановен от контузия

Шахът иска да върне руснаците

Президентът на ФИДЕ Аркадий Дворкович заяви пред ТАСС, че Международната шахматна федерация ще обсъди с Международния олимпийски комитет въпроса с връщането на руските шахматисти.

Осем българи на световно първенство по фехтовка

Състезанието ще се проведе в Хонконг

Сестри Стоеви губят в Китай

Стефани и Габриела Стоеви допуснаха поражение в първия кръг на двойки на турнира "HSBC BWF World Tour Super 1000" в Гуанчжоу (Китай) с награден фонд 2 милиона долара. 

Йонас Вингегор със счупена ключица, аут от „Тур дьо Франс“

Двукратният шампион в Обиколката на Франция ще бъде опериран