Промени в уикенда на Формула 1 заради погребението на Принц Филип

Промени в уикенда на Формула 1 заради погребението на Принц Филип

Съботната квалификационна сесия ще се проведе между 14.00 и 15.00 часа

 Формула 1 и Международната автомобилна федерация (ФИА) направиха промени в програмата на състезанието на Голямата награда на Емилия Романя на пистата "Имола" от "уважение към погребението на принц Филип".

"В знак на уважение към кралското погребение квалификацията ще бъде преместена, за да се избегне съвпадение със службата", се казва в изявлението.

Съботната квалификационна сесия ще се проведе между 14.00 и 15.00 часа (12:00 - 13:00 GMT, 15:00 - 16:00 часа българско време) и в резултат на това третата тренировъчна сесия ще бъде преместена от 11:00 до 12:00, за да се "спазят разпоредбите, според които квалификации за място трябва да бъдат 120 минути" след последната тренировъчна сесия.

В петък първата тренировка ще се премести от 11 до 12 часа местно време, а втората - от 14.30 до 15.30, тъй като тези сесии трябва да бъдат разделени най-малко от два часа и половина.

Тренировките в петък също са с променен час, тъй като третата сесия в събота трябва да започне не по-малко от 19 часа след края на втората.

Началото на състезанието остава в 15.00 часа в неделя (16.00 часа българско време). Ще има и минута мълчание преди квалификацията за място.

Принц Филип, съпруг на кралица Елизабет Втора, почина миналия петък на 99-годишна възраст, а погребението му ще се състои в събота (17 април).

Верстапен обявявя бъдещето си преди домашното си състезание

Бъдещето на Макс Верстапен във Формула 1 може най-накрая да бъде окончателно потвърдено по време на състезателния уикенд за Гран При на Нидерландия на пистата "Зандворт", смята бившият нидерландски пилот Роберт Доорнбос

Шефът на Формула 1: Сезонът ще завърши в Европа, ако войната продължи

Президентът на Формула 1 Стефано Доменикали заяви, че шампионатът през 2026-a ще приключи в Европа, ако конфликтът в Близкия изток направи невъзможно провеждането на състезанията в Катар и Абу Даби

Норис счита, че напрежението е върху лидера във Формула 1

Антонели влиза в лятната пауза с убедителна преднина от 50 точки в генералното класиране

Норис за триумфа си в ГП на Унгария във Формула 1: Чувствах се много уверен (ВИДЕО)

„Атакувах като луд“, заяви пилотът на Макларън

Формула 1: Норис ликува в Гран при на Унгария (ВИДЕО)

Верстапен остана втори, Антонели допълва тройката

Малайзия замества Бахрейн във Формула 1

Пистата "Сепанг" в Малайзия ще бъде домакин на заместващо състезание за Гран При на Бахрейн на 4 октомври, съобщават от Формула 1 в неделя.