Воложанина с 9-о място в многобоя и два финала в Ташкент

Воложанина с 9-о място в многобоя и два финала в Ташкент

Шампионка стана рускинята Дина Аверина, Ева Брезалиева е 24-ата

Татяна Воложанина зае девето място в многобоя и се класира за финалите на топка и бухалки на Световната купа по художествена гимнастика в Ташкент (Узбекистан).

 
Националката събра сбор от 89.530 точки, след като получи 22.150 на обръч, 24.075 на топка, 23.950 на бухалки и 19.350 на лента. Тя влиза на финалите на топка и бухалки с шести по сила оценки.
 
Ева Брезалиева е 24-ата в многобоя с 82.050 точки (18.400 на обръч, 22.600 на топка, 22.050 на бухалки и 19.000 на лента). Българката не само е дебютант на състезание от такъв ранг, но е и за първа година в категория жени, така че нейното представяне също е много добро.
 
Воложанина и Брезалиева допуснаха грешки, но вълнението при дебют на Световна купа е нормално.
 
Шампион в многобоя стана рускинята Дина Аверина със сбор от 104.100 точки, а втора е нейната сестра-близначка - Арина с 97.400 точки. Бронзът заслужи представителката на Беларус Анастасия Салос с 96.500 точки.
 
Топ шест допълват София Рафаели от Италия с 94.750 точки, Алина Харнаско от Беларус с 94.150 и Екатерина Веденеева от Словения с 90.900 точки.
 
Състезанието беше изключително силно, а в многобоя при жените участваха 50 гимнастички. Финалите на отделните уреди са в неделя.
Норвежецът Андреас Лекнесунд спечели седмия етап на Обиколката на Испания

Тадей Погачар увеличи преднината си в генералното класиране

Легендарна гимнастичка на 18-о световно на 51-а години

На 51 години Оксана Чусовитина продължава да пише история в спортната гимнастика.

Британец с втора победа на ОБиколката на Испания

С нов впечатляващ спринт британецът Матю Бренън от тима Висма-Лийз а байк спечели втора победа в общо пет етапа на Обиколката на Испания.

Погачар уверено погледна към титлата в Обиколката на Испания (ВИДЕО)

Шампионът от Тур дьо Франс с победа в четвъртия етап

Иван Пашов поиска прозрачност при разпределението на парите за клубовете в Пловдив

По думите му в тази сфера има проблеми и е необходимо да има ясни критерии

Кърстри Ковънтри прие Весела Лечева на първа официална среща в МОК

Новото ръководство на БОК вече показва различно управление – открито и с амбиция за развитие. Това заяви екипът на президента на МОК Кърсти Ковънтри, който провежда от сутринта разговори с делегацията на БОК, водена от председателя Весела Лечева.