Циципас спечели историческа титла в Монте Карло (ВИДЕО)

Циципас спечели историческа титла в Монте Карло (ВИДЕО)

Поставеният под номер 4 тенисист победи Андрей Рубльов на финала

Стефанос Циципас спечели историческа първа Мастърс титла в кариерата си. Поставеният под номер 4 тенисист победи шестия в схемата Андрей Рубльов (Русия) с 6:3, 6:3 за 71 минути на финала на надпреварата в Монте Карло с награден фонд 2,460 милиона евро.

 
Така гъркът взе втори значим трофей след триумфа си на финалния турнир на АТП в Лондон през 2019 година.
 
Той беше много солиден при подаването си и не даде нито една възможност за пробив на съперника. Циципас спечели 24 от 28 разиграни точки на първи сервис и 13 от 19 на втори, с което не даде много шансове на съперника.
 
Гъркът дръпна с 3:0 по пътя си към успеха в първия сет. Във втората част той отново реализира ранен брейк и поведе с 3:1, след което затвори мача с още един пробив.
 
Рубльов, който на полуфиналите елиминира 11-кратния шампион Рафаел Надал (Испания), не успя да повтори нивото си на игра и загуби при първото си участие на Мастърс финал.
 
Карлос Алкарас под въпрос за Купа Дейвис

Световният номер 1 Карлос Алкарас премина спешни медицински прегледи днес следобед, за да се установи сериозността на контузията в дясното му бедро.

Синер: Сега е време за почивка

„2025 бе една специална година с възходи и падения“

Джокович подобри още едно постижение на Федерер

Сърбинът продължава да задминава рекордите на най-големите си съперници

Александър Донски преодоля квалификациите в Бергамо

Българинът с нова трисетова победа в турнира

Синер догонва Алкарас в гонитбата за “големите трофеи”

Разликата между световните номер едно и номер две вече е само три титли

Виктория Томова запази позиции в световната ранглиста по тенис при жените

Най-добрата българска тенисистка - Виктория Томова, запази 134-ото си място в световната ранглиста на УТА.

Григор Димитров завърши сезона на 44 позиция

Първата ракета на България Григор Димитров завърши сезона в мъжкия тенис на №44 с актив от 1180 точки.

Синер: Невероятно е да завърша сезона по този начин (ВИДЕО)

„Тенисът е индивидуален спорт, но нищо от това нямаше да е възможно без екипа ми", каза италианецът

Синер сломи Алкарас и спечели финалния Мастърс! (ВИДЕО)

Световният номер 2 Яник Синер успя да победи с 2:0 сета лидера в световната ранглиста Карлос Алкарас във финала на последния Мастърс на ATP.