Микяй Наим се пребори за полуфинал на европейското

Микяй Наим се пребори за полуфинал на европейското

Носителят на златния пояс „Дан Колов“ се наложи над грузинеца Бека Буджиашвили

Микяй Наим се пребори и е на полуфинал на европейското във Варшава (Полша).

 
В категория до 57 кг на свободния стил носителят на златния пояс „Дан Колов“ се наложи с 9:5 над грузинеца Бека Буджиашвили, победител на едноименния наш турнир през 2019-а. И в следобедния сеанс ще спори за място на финала срещу Сюлейман Атли (Турция), европейски шампион и втори в света.
 
Останалите ни представители в днешния ден загубиха срещите, но имат шансове да продължат на репешажите, ако съперниците им стигнат финалите.
 
При 65-килограмовите Рухан Расим започна с успех над турчина Хамза Алача с 9:6, но на четвъртфиналите претърпя поражение от шампиона на Полша Кристоф Биенковски – 2:7.
 
В категория до 79 кг Октай Хасан също стартира с успех – 6:0 срещу молдовеца Еугениу Михалчеан, а на четвъртфиналите бе спрян от азера Рашад Юсифли, който продължава на полуфиналите.
 
Натурализираният у нас чеченец Ахмед Батаев (97 кг) пък загуби на четвъртфиналите от шампиона на Полша Радослав Баранов – 3:5.
 
Полуфиналите започват от 19 часа българско време.
Весела Лечева и Ясна Шекарич дадоха старт на първия европроект в спортната стрелба

Весела Лечева, спортист номер 1 на столетието на Международната федерация по стрелба на пушка и Ясна Шекарич (Сърбия), номер 1 на века на пистолет, дадоха началото на първия европейски проект в спортната стрелба в България.

И Уилиам Чолов с медал в Будапеща

Боксьорът ни на полуфинал на европейското по бокс

ОФИЦИАЛНО: Джиро д'Италия ще стартира от България през май 2026 година

Министерският съвет прие решение Giro d'Italia - Bulgaria Grande Partenza да се проведе на територията на Република България през месец май 2026 г.

ЦСКА организира международен турнир по спортна гимнастика

Състезанието е в памет на Велик Капсъзов

Цанков Цанков е спортист на годината в УНСС

Поредното постижение във визитката на българския плувец

Трикратен олимпийски шампион се завръща в спортната гимнастика за Лос Анджелис 2028

Трикратният олимпийски шампион в спортната гимнастика Макс Уитлок ще се завърне в професионалния спорт за Олимпийските игри в Лос Анджелис, съобщава агенция Ройтерс.

Николай Христов спечели бронзов медал на Олимпийските игри за глухи спортисти

Николай Христов спечели бронзов медал по карате от Олимпийските игри за глухи спортисти (Дефлимпикс игрите), които се провеждат в японската столица Токио.

България ще участва с шестима състезатели на турнир по бадминтон в Уелс

България ще участва с шестима състезатели на международния турнир по бадминтон за мъже и жени от „International Series“ в Кардиф (Уелс), който започва днес и ще продължи до 30 ноември.

Българските борци с отборна титла в Загреб

Равносметката е 8 златни, два сребърни и един бронзов медал