СТРАХОТНО! Мирослав Киров ще се бори за титла на Европейското

СТРАХОТНО! Мирослав Киров ще се бори за титла на Европейското

Други четирима българи имат шанс да стигнат до репешажи

Мирослав Киров ще се бори на финал в категория до 74 килограма свободен стил на европейското първенство във Варшава.

 
Българинът победи с 5:0 молдовеца Валентин Борзин и в утре в битка за златото ще се изправи срещу бронзовия медалист от световното първенство през 2019 Таймураз Салказанов (Словакия).
 
Преди това Киров спечели срещу Малике Амине (Сан Марино) с 5:1 и Мичъл Финсивър (Израел) с 8:3.
 
На полуфинала той взе първата съдийска точка, а във втората част атакува Борзин, събори го и поведе с 5:0. Българинът задържа преднината си до края.
 
По-късно днес Микяй Наим ще се бори за бронз в категория до 57 кг. Други четирима българи имат шанс да стигнат до репешажи.
 
България има олимпийска квота в тази категория, спечелена от Георги Вангелов миналия месец. Сега националът се състезава при неолимпийската до 61 кг и ще играе на репешаж утре. Джемал Али (86 кг), Ахмед Магамаев (92) и Исмаил Адизов (125) приключиха участието си на еворпейското първенство.
 
Шампион: Цанко Цанков със световна титла в плуването на 450 метра в ледени води

Българският състезател не остави шансове на конкурентите

Нов казус в БОК: Председателят на Българската конфедерация по кикбокс и муай тай разбуни духовете

Пред нов казус е изправен Българският олимпийски комитет на фона на постоянните обжалвания за избора на Весела Лечева като председател на централата. 

Българска федерация по борба отговори на ЦСКА

От централата посочват, че са изпратили 5 покани до клуба в рамките на 2 месеца

Елитът на художествената гимнастика се събира във Варна

Варна ще бъде домакин на първото заседание на новоизбрания Технически комитет по художествена гимнастика към Европейската гимнастика - ключов орган, който определя развитието и посоката на спорта в Европа. То ще се проведе от 5 до 8 март.

Осем държави ще бойкотират церемонията по откриването на Паралимпийските игри

Вижте подробности

Изгоря емблематичен ръгби трофей

Микробус, превозващ трофея на най-престижния ръгби турнир в Европа "Шестте нации", се запали в Ирландия и повредената купа ще бъде заменена през следващия сезон, съобщиха организаторите на турнира.