ОБЗОР: Неузнаваемо слаб Байерн изпусна първия мачбол за титлата (ВИДЕО)

Баварците се провалиха срещу Майнц, Дортмунд щурмува третото място с победа срещу Волфсбург, вижте резултатите от днешните мачове в Бундеслигата

Байерн пропусна шанса да спечели девета поредна титла в Германия още днес. Баварците бяха неузнаваемо слаби и логично загубиха с 1:2 гостуването си на Майнц. Разликата с втория РБ Лайпциг е 10 точки. В неделя тимът на Юлиан Нагесман приема Щутгарт. Евентуална загуба ще компенсира грешката на Байерн и ще короняса тима от Мюнхен три кръга преди края на сезона.

Майнц шокира баварците с гол още в третата минута на днешния мач. Найер не се намеси добре при удар на Йонатан Буркарт и топката се озова в мрежата за 1:0. В 10-ата минута Дени Латза стреля, топката рикошира в тялото на Леон Горетцка и затрудни Нойер, но той все пак успя да спаси, избивайки я в страничния стълб. В 19-ата изстрелът на Дани да Коста също срещна гредата. В 37-ата минута Филип Мвене центрира от фал и Куаисон вкара за 2:0.

На почивката треньорът на Байерн Ханзи Фликс Флик пусна в игра Джамал Мусиала и Ерик Максим Чупо-Мотинг, отказвайки се от услугите на неубедителните Коман и Сане. И това обаче не даде желания резултат. Гостите продължиха да се мъчат. Секунди преди края Роберт Левандовски все пак вкара почетно попадение за баварците.

В друг мач от кръга Борусия Дортмунд победи Волфсбург като гост с 2:0. И двата гола бяха дело на Ерлинг Холанд, като норвежката звезда се разписа в 12-ата и 68-ата минута. Борусия остана и с човек по-малко, след като Джуд Белингам беше изгонен в 59-ата минута.

Успехът доближи Борусия само на точка от четвърти Айнтрахт и на две от днешния съперник Волфсбург, който е трети.