Играещият треньор на Спортист с.Струма донесе победата срещу Градешница

Срещата завърши 1:0

Играещият треньор на Спортист с.Струма  донесе победата срещу  Градешница

Със силено домакински натиск започна мачът от 18 кръг за първенството на областна група Струма-1 между отборите на Спортист от с.Струма Струма и Градешница от с.Долна Градешница. Много атаки пред двете врати, но много пропуски и добри прояви на вратарите на двата отбора. В 42-ра минута при атака на домакините Георги Арсов бе повален в наказателното поле на гостите и отлично ръководещия мача Павел Любенов справедливо отсъди дузпа, която Мартин Смилянски превърна в гол за 1:0. Това попадение се оказа единствено в първата част на срещата.

След почивката срещата започна равностойно. Постепенно гостите заиграха на по-високи обороти, търсейки изравняване на резултата, но защитата на Спортист, отлично водена от Мартин Смилянски, следеше отблизо набезите на противниковите футболисти. След 60-та минута домакините отново заиграха в свой стил и все по-често се озоваваха пред наказателното поле на Градешница. Илия Каталски и Георги Арсов като по чудо отблизо не успяха да огорчат вратаря на гостите. Гостите веднъж се озоваха сами срещу вратаря на домакините, но Петър Палаханов отразÐ
 ¸ майсторски удара встрани.

Така при резултат 1:0 в полза на футболистите на Спортист Струма завърши този двубой.

„В интерес на истината стояхме по-добре на терена от колегите от Градешница. Познавахме много добре играта им, бяхме внимателни и успяхме да запазим резултата. Победата ни е напълно заслужена”, сподели Мартин Смилянски, който в същия ден навърши 31 години и си направи подарък с попадението, което донесе трите точки на отбора му.
Марек и Септември врътнаха 1:1 (ВИДЕО)